قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / جراحت و آسیب دیدگی چشم را بشناسید!!
آسیب دیدگی چشم
آسیب دیدگی چشم

جراحت و آسیب دیدگی چشم را بشناسید!!

جراحت و آسیب دیدگی چشم را بشناسید!!

جراحت و آسیب دیدگی چشم

جراحات و آسیب دیدگی های چشم می توانند از طریق عواملخارجی، یا به خاطر وارد شدن ضربه به چشم (پرتاب توپ یاگلوله های برفی، اصابت مشت به چشم و یا فشار زیاد آبو یا از طریق جراحت های اسیدی به وسیله ی مواد شیمیاییبه وجود آیند.از مشخصه های بارز آنسرخیدرد سوزشآبریزی از چشم (اشک) تورم می باشد.

وجود جسم خارجی سخت 

جسم خارجی موجود در چشم چیزی مانند براده فلزات و یا چوب است، در این صورت به خاطر وجود امکان ایجاد جراحات در چشم تنها باید به کمک پزشک اقدام به خروج ان نمایید. کوچکترین خراش هایی که به چشم نیز دیده نمی شوند روی قرینه می توانند ایجاد زخم قرینه و عوارض ماندگار کنند.چشم را به کمک پارچه که غیرقابل نفوذ از لحاظ نور استبا یک باند ببندید و به پزشک مراجعه کنید.

ضرب دیدگی

در زمان ایجاد ضرب دیدگی چشم باید چشم شخص توسط پزشک متخصص مورد معاینه قرار بگیرد؛ زیرا امکان بروز جراحتها و یا آسیب های داخلی چشم وجود دارد.

جراحت های اسیدی توسط مواد شیمیایی

این گونه از جراحت ها نیازمند به عکس العمل فوری میباشند. در این حالت باید چشم را به مدت پانزده دقیقه به فاصله ده سانتی متری با آب روان، ولرم به صورت اساسی، اما با احتیاط شست وشو دهید. شخص دیگری باید به عنوان کمک پلکهای چشم شخص را باز نگاه داشته و نفر دیگر با آب شست وشو دهد.

آب آلوده خارج شده از چشم را باید به طرف خارج چشم هدایت نمایید تا چشم دیگر از فرو رفتن آب الوده در امان باشد. اگر احیاناً آب در دسترس شما برای شست وشوی چشم وجود نداشت، میتوانید به عنوان مثال از چای استفاده کنید، اما به هیچ عنوان از شیر برای شست وشوی چشم استفاده نکنید. بعد از شست وشوی اساسی چشم باید چشم شخص را با باند استریل یا پارچه تمیز بسته و بلافاصله به پزشک یا فوریتهای پزشکی مراجعه نمایید.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *