قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / جلوگیری از ریزش مو با گیاهان دارویی
ریزش مو
ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو با گیاهان دارویی

جلوگیری از ریزش مو با گیاهان دارویی

درمان خارش سر

-گل ختمی، سدر، شاه تره، گل ریواس، و گل سرشوی مخلوط نموده، سر را با آن بشویند

جلوگیری از ریزش موی سر

گل ختمی، گل بابونه، گل سرشور، کتیرا، مازو، از هر کدام چهار مثقال مخلوط نموده بسایند، خمیر شود به سر ضماد نموده، بعد از چند ساعت بشویند

تخم شاهی، مریم نخودی، برگ مورد، برگ گنجد، پوست برنج از هر کدام ۴ مثقال مخلوط نموده نرم بسایند، در هر مرتبه ۲ قاشق آن را بمدت  ۳۰ دقیقه جوشانده آب آنرا همراه یک قاشق مربا خوری سرکه مخلوط نموده قبل از حمام به سر بمالید.

– پودر کتیرا را در یک لیوان آب گرم حل نموده و یک زرده تخم مرغ با آن مخلوط نموده در حمام بجای پاک کننده سر مصرف کنید. البته زیاد کف نمی کند اما )پاک کننده سالمی است (۵۲۶ نسخه عطار «ر برای حالت گرفتن مو بعد از استحمام ژل کتیرا که از حل کردن پودر در آب گرم بدست آمده به سر بمالید و بعد با آب شستشو دهید.

– برگ گزنه ۱ گرم، پیاز خشک شده ۱ گرم، الکل  ۱۰۰ گرم مخلوط را چند روز بگذارید بماند با صاف کرده آن مو را ماساژ دهید

– شیره تازه علف چشمه ۱۰۰ گرم، الکلی ۹۰ درجه ۱۰۰ گرم، اسانس ژرانیوم ۱۰ قطره مخلوط و سر را با ان ماسا ژ دهید 

– مالیدن روغن گل بابونه ( گرفته شده با روغن زیتون) به سر جهت رفع زبری و خشکی مور، درمان ریزش مو، و تقویت پیاز مو مفید است.

 – گل ریواس به خودی خود در زیبایی موی سر بسیار موثر است صابون زیتون طبیعی برای شستشوی مو مفید است

-روغن بادام شیرین، روغن بادام تلخ، روغن کرچک، روغن زیتون، روغن کنجد، روغن نارگیل از هر کدام بمقدار مساوی با ۱۰ قطره آسانس مخلوط نموده، روزی یک مرتبه به سر .بمالند

-روغن گل نسترن و گل همیشه بهار برای ریزش مو مفید است و برای تقویت موی سر نیز موثر أست.

– قهوه خام و نخود خام وجو از هر کدام بمقدار مساوی با چند دانه زرده تخم مرغ خمیر نموده شب به سر ببندند و صبح بشویند. بسیار برای مو مفید است.

-جوهر آهن (سیترات دو فر) با قهوه و حنا برای تقویت مو بسیار موثر است

– چغندر رارنده نموده با جوهر آهن مخلوط نموده و به سر ببندند.

– صمغ عربی را خمیر نموده شب به سر ببندند و صبح بشویند موی سر شفاف، نرم ولطیف میشود پوست برنج را نرم بسایند به سر ببندند برای مو و پیاز مو مفید است.

– شستشوی موی سر با جوشانده ۲۰ گرم برگ انجیر در یک لیتر آب بدلیل داشتن درصد بالای گوگرد در رفع ریزش و تقویت پیاز مو موثر است.

-گل بابونه ۲۰ گرم، گل ختمی ۱۰ گرم، تخم ختمی ۵ گرم، قهوه خام ۵ گرم برگ مورد ۱۰ گرم، گل سر شور ۱۵ گرم، کتیرا پودر شده ۵ گرم، اویشن ۴ گرم، مخلوط کرده و نرم سائیده و هر شب کمی از آنرا با یک لیوان آب گرم مخلوط کرده و پس از ربع ساعت خیساندن سر را با آن بشوئید.

جهت رویاندن موی سر و ابرو و مولیسک : چند عدد بادام تلخ کامل ( همراه با پوست و مغز) و چند عدد فندق کامل را باهم سوزانده و نرم سائیده و آنها را در روغن زیتون تصفیه شده بریزند و آنقدر بجوشانید تا پخته شود، سپس آنرا بر محل موهای ریخته شده بمالید.

– ۲ مثقال پوست فندق را سوزانده و با ۱ مثقال از رنده شده پیاز عناصل مخلوط کرده و با نصف استکان روغن بادام تلخ بیامیزید و هر روز به پوست سر بمالید، در تقویت پیاز مو و جلوگیری از ریزش مو بسیار مفید است.

-چنانچه مقداری از پوست درخت بلوط را پخته و شب موقع خواب آنرا به سر ببندد و صبح آنرا باز کرده و سر را با گل سر شوی بشویند از ریزش موها جلوگیری کرده و ریشه مو را محکم میگرداند و موجب سیاه شدن مو نیز میگردد.

– مقداری میوه و برگ بلوط را میجوشانند و آب صاف شده آنرا با روغن کنجد یا زیتون مخلوط کرده دوباره میجوشانند تا آب آنها بخار شود، مالیدن این روغن به سر جهت ریزش مو مفید بوده و از سفید شدن مو نیز جلوگیری میکند و جهت بر طرف کردن لک پوست و روشن شدن آن مفید است.

– چنانچه موم عسل را گداخته و با روغن گل سرخ و کمی حنا خمیر کرده و مقدرای پوست سوخته سیاهدانه رابه آن بیفزائید و به سر ببندید مانع ریختن موی سر شده و در صورت مصرف مداوم موجب رویاندن مو می گردد 

– روغن سیاهدانه و حنا و مورد و سدر و گزنه و فندق و بادام ( مخلوط با هم) جهت ریزش مو و تقویت پیاز موی سر نافع است.

– مالیدن سائیده کندر در روغن مورد جهت رفع ریزش مو و تقویت پیاز ان مجرب است همچنین مالیدن روغن کندر به تنهائی یا خمیر پودر کندر با آب به سر در رفع ریزش مو مفید است.

– مالیدن مداوم روغن کنجد به سر از ریزش مو جلوگیری کرده و در تقویت پیاز مو موثر است و خوردن و مالیدن روغن کنجد به سراز سفید شدن مو جلوگیری کرده و در مشکی شدن موها موثر است 

– دو عدد گردوی تازه همراه با پوست و مغز را با یک مثقال هسته خرما در تنور نهاده بقدری که سوخته شود و سوخته آنرا نرم سائیده و با کمی روغن زیتون یا روغن گل سرخ و -حالدود ۱۵ دانه فلفل سیاه پودر شده مخلوط نموده و بمالید، در رویش موهای ریخته شده ابرو و مژه و سر مجرب است

-مالیدن روغن گلپر در رفع ریزش مو و تقویت پیاز مومفید است و از شوره سرنیز جلوگیری

– ضماد پخته تخم مورد که مانند حنا خمیر کرده و به سر ببندند، علاوه بر تقویت مو موجب سیاه شدن مو نیز میگردد. همچنین شستن موی سر با آب جوشانده تخم یا برگ مورد علاوه بر رفع ریزش مو در صورت مصرف مداوم حتی موهای ریخته شده را میرویاند. چنانچه تخم مورد را با آب و برگ چغندر بپزند و بر سر بمالند شوره سر را رفع کرده و مو خورده را نابود میکند.

ادامه این مطلب را می توانید د رقسمت سوم مشاهده نمایید

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *