جلو گیری از الکتریسیتهٔ ساکن


جلو گیری از الکتریسیتهٔ ساکن

جلو گیری از الکتریسیتهٔ ساکن

 

موهای سر

 پارچهٔ کتانی را به مواد نرم کننده آغشته کنید و آن را به موها، روسری و یا داخل کلاه خود کشید. با این کار از به وجود آمدن الکتریستهٔ ساکن جلوگیری می کنید. برای این کار از نرم کننده هایی که بر روی سر باقی می مانند، استفاده کنید. چون از به وجود آمدن الکتریستهٔ ساکن در لابهلای موها جلوگیری میکنند و به موها و پوست سرتان نرمی و رطوبت بیشتری میبخشند.

 اسپری حفاظت کنندهٔ مو در برابر الکتریسیتهٔ ساکن را به برس و یا پارچهٔ نخی آغشته کنید و به موها بکشید.  برای نرم و لطیف کردن موها ژل مو را در حالی که از کمر خم شده اید، به موها و کف سرتان بزنید.

دستها

بعد از صورت دستها بیش از هر قسمت بدن در معرض آسیبهای محیطی هستند. هنگام چرب کردن صورت با مرطوب کننده، از چرب کردن دستهای خود غافل نشوید. هفته ای یک بار دستهایتان را در روغن بلسان (موجود در داروخانه ها) فرو برید طوری که قشر ضخیمی از روغن روی آنها را فراگیرد. و در طول شب از دستکش کتانی استفاده کنید. روغن بلسان (چربی پستان گ در ابتدا برای درمان پستان گاوهای شیرده که ترک خورده و یا خشک شده بود بکار می رفت.

پارافین جامد برای درمان دست ها

پارافین جامد را در مایکروویو و یا هر وسیلهٔ دیگر ذوب کنید. (پارافین جامد در سوپرهای بزرگ و یا ابزارآلات فروشی ها موجود است). یک شیشه از آن برای معالجهٔ دستهایتان کانی می باشد. دستها را در این مایع فرو کنید. وقتی این مایع سفت شد، آنها را از دست جدا دستهایتان را بشویید. این کار را هفته ای یک بار انجام دهید، و تأثیر معجزه آسای آن را روی بافت دستهای خود مشاهده کنید. این درمان شناخته شده و مؤثر، همچون روش درمانی چشمه های آب معدنی است که براحتی می توانید آن را در خانه تکرار کنید.

پاها

اصطکاک کف و رویهٔ پا با کفش های سنگین و زمخت، باعث سفت و کلفت شدن پوست . می شوند. برای مرطوب کردن پاها، از نرم کننده های آلفا هیدروکسی استفاده کرده و قبل از پوشیدن جوراب، با این نرم کننده پاها را کاملاً چرب کنید. این کار نه تنها از پارگی و دررفتگی جورا جلوگیری میکند، بلکه سبب میشود که گرمای طبیعی داخل کفش ها جذب مرطوب کننده را به پا سرعت بخشد. حداقل هفته ای یک بار پاها را بوسیلهٔ مرطوبکننده ای قوی چرب کنید و در طول شب جوراب بکوشید. و قسمتهای خشک و زبر پاها را با سنگ پاکاملاً بسابید. اضافه بر این من اخیرا باتأثیر موم زنبور عسل پی بردهام. تأثیر موم بر روی پاها فوق العاده می باشد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد