قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / جوش غرور را چگونه درمان کنیم؟
جوش غرور
جوش غرور

جوش غرور را چگونه درمان کنیم؟

جوش غرور را چگونه درمان کنیم؟

جوش غرور 

برای از بین بردن جوش هایی که به جوش غرور جوانی مشهور هستند، کارهای بسیاری می توان انجام داد که یکی از بهترین شیوه های درمانی آن، بکاربردن انواع ماسک است. ماسک جوانه گندم، ماسک نشاسته، ماسک پیاز و ماسک سفیده تخم مرغ از جمله ماسک های عالی برای بهبود جوش های غرور جوانی به شمار می آیند. در ادامه به طرز تهیه و استفاده از این ماسک ها خواهیم پرداخت:

درمان جوش غرور

ماسک پیاز:
یک عدد پیاز متوسط را رنده کرده و از صافی رد کنید. سپس با پنبه آن را بر روی پوست خود بمالید. باقی مانده پیازها را با یک قاشق مرباخوری عسل مخلوط کنید. در این زمان حتما آب پیازی که از اول بر پوست خود مالیده اید، خشک شده است. اکنون این ماسکی را که تهیه کرده اید را به آرامی بر روی تمام پوست خود البته بجز دور چشم ، پخش نمایید. بعد از ۱۵ دقیقه می توانید پوستتان را با آب سرد بشویید.
ماسک سفیده تخم مرغ:
یک عدد سفیده تخم مرغ را با یک قاشق عرق نعنا مخلوط کرده و خوب آنها را بهم بزنید. سپس این ماسک را به حالت ماساژ و به آرامی با حرکت دورانی بر روی پوست بمالید. زمانی که از این ماسک استفاده می کنید، به هیچ عنوان نباید صحبت کنید تا کاملا خشک و جذب گردد. بنابراین، زمانی که سفیده تخم مرغ بر روی پوستتان است، پوست خود را کاملا بی حرکت نگه دارید تا چین و چروک به وجود نیاید. پس از ۱۵ دقیقه می توانید پوست خود را با آب سرد بشویید.
ماسک نشاسته
برای تهیه این ماسک، ۱ قاشق غذاخوری ماست را با یک قاشق چایخوری سرخالی نشاسته مخلوط نمایید و به آرامی و با حرکت دورانی آن را روی تمام پوست خود بمالید. پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه با آب ولرم پوستتان را شستشو دهید، توجه داشته باشید هنگامی که این ماسک روی پوست است از خندیدن و هرگونه حرکت پوست خود بپرهیزید زیرا پوستتان دچار چین و چروک می شود.
ماسک جوانه گندم:
برای تهیه این ماسک یک قاشق غذاخوری ماست را با یک قاشق چایخوری سر پر آرد جوانه گندم یا آرد نان سنگگ مخلوط کنید و آرام آرام و یکنواخت به روی پوستتان بمالید و اجازه دهید تا روی پوستتان کاملا خشک شود. پس از ۲۰ دقیقه می توانید صورت خود را با آب سرد بشویید. این ماسک را می توانید هفته ای ۲ تا ۳ بار بر روی پوست خود استفاده نمایید.

برای درمان جوش های غرور پیشرفته و چرکین کهدرشت شده و به درمان ضدجوش ها جواب نمی دهند،

ضمن پرهیز از خوردن چربی جات و ترشیجات، از شربت انار، شربت غوره و شربت آبلیمو زیاد استفاده کنید.

برای درمان آنها باید سفیدآب قلع و کف دریا از هر کدام ۱۰ گرم، برگ خشک درخت عناب ۲۰ گرم و تخم مورد ۳۰ گرم، همه را نرم بکوبید، بعد با یک لیوان سرکه مخلوط کرده و روزی سه مرتبه بمالید.

سرنج، گوگرد زرد، کف دریا، بلوط، قنبیل، گلنار فارسی، اکسید دوزنگ، انزروت و سفیدآب قلع را به نسبت مساوینرم بسایید، بعد با روغن تخم کتان جوشانده سبوس برنج یا آب جوشانده سبوس گندم بشویید.

برگهای درخت توت سفید خشک شده، آویشن شیرازی، مغز ناخنک، گل محمدی و مریم گلی را بجوشانید و هربار با آب صاف کرده  آن صورت رابشویید

جفتاوشق، انزروت، تخم مورد، حناء قنبیل،سفیدآب قلع، اکسید دوزنگ و مازو از هرکدام ۱۰ گرم و گل همیشه بهار ۲۰ گرم، همه را نرم بسایید، بعد با یک لیوان سرکه مخلوط کرده و چند مرتبه در روز رویجوش ها بمالید

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *