قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / جوش های سر سیاه را در خانه درمان کنید!!!
جوش های سر سیاه
جوش های سر سیاه

جوش های سر سیاه را در خانه درمان کنید!!!

جوش های سر سیاه را در خانه درمان کنید!!!

جوش های سر سیاه 

کومدون ها ی سرباز یا جوش های سر سیاه را می توان به خوبی بر روی پوست مشاهده کرد که باعث ناراحتی افراد می شوند. در جوش های سر سیاه، انسداد در قسمت بالاتری در مجرا رخ می دهد، بنابراین دهانه منفذی که به پوست باز می شود، وسیع تر شده و محتویات آن قابل مشاهده می باشند. آن چیزی که باعث انسداد مجرا می شود، مخلوطی از سبوم که به صورت جامد درآمده و سلول های مرده دیواره مجرا می باشد. از آنجایی که سلولهای مرده شبیه سلول های پوست می باشند، لذا حاوی رنگدانهای به نام ملانین هستند (ملانین باعث ایجاد رنگ افراد می شود). این رنگدانه که در سلولهای مرده مجاری موجود میباشد، هنگامی که در معرض هوا قرار میگیرد دچار تغییر رنگ شده و سیاه می شود وجوش های سر سیاه را درست میکند، بنابراین جوش های سر سیاه به علت آلودگی یا کثیفی ایجاد نمی شوند

درمان‌ جوش سر سیاه در خانه

برای حذف این دانه‌ها از روی پوست، نوارهای دارویی در برخی داروخانه‌ها فروخته می‌شوند که با چسباندن و سپس کندن آنها از روی پوست تا حدی از شر این دانه‌ها خلاص می‌شوید، ولی در صورت تمایل به استفاده از روش‌های خانگی و طبیعی شیوه‌های متفاوتی نیز وجود دارند. میزان اثربخشی این روش‌ها در افراد مختلف متفاوت بوده و برای افرادی‌که پوست حساس و آسیب‌پذیر دارند توصیه نمی‌گردد.

مقدار کمی عسل گرم شده را روی پوست خود قرار دهید و پس از اینکه دانه‌های سرسیاه کمی شل شدند، با کمی فشار آنها را به بیرون برانید.

دو قاشق غذاخوری بلغور جوی دوسر، سه قاشق غذاخوری ماست و یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو و یک قاشق چایخوری روغن زیتون را با یکدیگر مخلوط کنید و آن را روی ناحیه مورد نظر قرار دهید و پس از ۷ تا۵ دقیقه بشویید.

مخلوط آبلیمو، روغن بادام و گلیسیرین و قرار دادن آن به مدت ۵ دقیقه بر روی پوست، از روش‌های خلاصی از شر دانه‌های سرسیاه است.

قرار دادن پوست خیار به مدت ۲۵ دقیقه بر روی پوست نه تنها دانه‌های سرسیاه را می‌تواند پاک ‌کند، بلکه لکه‌های پوستی ناشی از آکنه را نیز کمرنگ می‌کند.

یک خمیر از دانه‌های آسیاب شده شنبلیله و آب تهیه کنید و آن را هر شب به مدت۵ الی ۱۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید و سپس با آب گرم بشویید. دو قاشق چایخوری بی‌کربنات سدیم را در سه تا چهار فنجان آب‌جوش بجوشانید و یک حوله تمیز را با آن مرطوب کنید و روی پوست خود قرار دهید. این عمل را پنج تا شش بار در روز تکرار کنید.

بادام پودر شده را با کمی آب و گلاب مخلوط کرده و روی لکه‌ها قرار دهید و پس از چند دقیقه با آب ولرم بشویید. ۳ قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق مرباخوری دارچین مخلوط کرده و روی پوست قرار دهید.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *