قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / جوش ها راچگونه درمان کنیم؟!
جوش
جوش

جوش ها راچگونه درمان کنیم؟!

جوش ها راچگونه درمان کنیم؟!

نمی توان به وجود آمدن جوش غرور و جوش های بدن را به کل از بین برد، با این وجود می توان مدت زمان ماندگاری و دوام جوش ها را کوتاه تر کرد و از سختی  کاست. مهمترین مسئله صبر و یک نظافت اساس و دائمی پوست است. سعی کنید که برای نظافت پوست به جای صابون از محلول های شستوشو دهندهی مخصوصی صورت استفاده کنید. براینظافت صورت استفاده از شیر پاک کن و یا آبهایمخصوص شست وشوی صورت با افزودنیهای ضد عفونی کننده بسیار مناسب میباشد. علاوہ بر انها محصولاتی ترکیب مواد ضد عفونت و از بین برنده چرک و عفونتهای جوش ها را میتوانید از داروخانه ها تهیه کنید. نور خورشید و یا اشعه ی ماوراء بنفش در اندازه و فرم حمام افتاب البته بهبودی میشوند. به کمک استفاده  روش درمانی پوست و کندن (لایه برداری)، لایه خشک شده سطحی پوست به همراه آن دلمه  چرک که در سر آن و مجرای خروجی جوش به شکل غدد چربی قرار گرفته است، میتوانید از روی پوست بردارید. شما می توانید این کار را خودتان البته به کمک راهنمایی های پزشک و یا توسط شخص وارد انجام دهید. مواد لایه بردار خفیف حاوی اسید سالیسیلیک ورزورسٹین ھستند۔ بنزوئیل پروکسید نیز خاصیت ضد  باکتریایی دارد. این داروها ومحلول های شست وشوبه راحتی می توانید از داروخانه ها خریداری کنید.

مراجعه به پزشک :

برای درمان جوش های سخت چرکی باید به پزشک متخصص یا خانوادگی مراجعه کنید، زیرا پزشک می تواند داروهای قوی تری را با اسید ویتامین A و یا اسید آسلاین تجویز کند. و در مواقع بسیار سخت می بایست آنتی بیوتیک مصرف شود.

موارد مورد استعمال :

شست وشو با آب باعث تسریع گردش خون در پوست می شود. استفاده از بخورها، رفتن دائم به سونا و یا حمام کامل (خوابیدن در وان)  با افزودنیهایی مانند سبوس غلات بسیار مفید است. کمپرس های گرم با استفاده از جوشانده پوست بلوط و یا به حمام رفتن و نشستن در وان همراه با افزودن جوشانده پوست بلوط و یا جوهر یا عصاره درخت صنوبر صغیر (برگ)  در اب با دمای حرارت ۳۷ درجه سانتیگراد (به مدت ۱۵ دقیقه) باعث کاهش تولید چربی و جوشها می شود.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *