قالب وردپرس درنا توس
حافظه
حافظه

حافظه!!

حافظه!!

شخصی گفت: من همیشه نام افراد را فراموش می کنم! هفته ی گذشته به خانمی برخورد کردم که پایین خیابان زندگی میکند، من دقیقاً او را می شناختم اما نمی توانستم نام او را به خاطر بیاورم، واقعاًاتفاقی می افتد و من نگران آن هستم. اماامکان دارد که وضعیتم بدتر شود؟ آیا دارم مبتلا به بیماری آلزایمر می شوم یا تنها علائم پیری میباشد. این نوع شکایات بسیار متداول میباشند. بسیاری از افراد متوجه میشوند که هرچه به مرحله ی پیری نزدیک تر میشوند، به نظر میرسد کمتر و کمتر می توانند به حافظه ی خود تکیه کنند، شاید مثل فردی که در مکالمه ی بالا به آن اشاره شد.

این چنین افراد گاهاً به فردی برخورد میکنند که چهره ی بسیار آشنایی دارد ولی با وجود این هرگز قادر نیستند نام او را به خاطر بیاورند. مشکل مربوط به حافظه، اغلب زمانی شدیدتر می شود که بخواهیم نام افراد را به خاطر بسپاریم. اما کسانی که حافظه شان برای به خاطر سپردن نام افراد مشکل دارد ممکن است دریابند که در موارد دیگر نیز دچار خطای حافظه میشوند. ممکن است مشکل باشد که قرار ملاقات ها را به خاطر بسپارند، وظایفی را که دارند انجام دهند، آنچه را که بایستی بخرند خریداری کنند، زمانی را که برای خرید بیرون می روند را به خاطر بسپارند یا جایی را که کلید یا عینک آفتابی شان را قرار داده اند به خاطر داشته باشند.

وقتی که خطاهای حافظه به طور پی در پی بروز میکنند، هیچ گونه جای تعجب نیست و نباید افراد باورشان شود که علائم پیری در آنها در حال ظاهرمیباشد و یا بیماری آلزایمر در آنها در حالپیشرفت میباشد. اگر شما در به خاطر سپردن چیزها با مشکل مواجه هستید امیدواریم که این کتاب به شما کمک کند تا علت را دریابید. مشکل تان  را از دورنمایی صحیح مورد بررسی قرار دهید تا رویارویی با آن برایشما آسان تر شود.

مطلب پیشنهادی

درد سیاتیک در بارداری

راه های بهبود درد سیاتیک در دوران بارداری

راه های بهبود درد سیاتیک در دوران بارداری   درد سیاتیک  بعضی از خانم ها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *