previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
ArrowArrow
Shadow
Slider

حجامت و نحوه ی انجام آن در طب سنتی و جدید


حجامت و نحوه ی انجام آن در طب سنتی و جدید

حجامت و نحوه ی انجام آن در طب سنتی و جدید

 

کبد کار تولید و تصفیه ی خون را انجام می دهد. خونی را که دارای رطوبت (آب فراوان) است به کلیه می فرستد و درآن جا رطوبت خون گرفته می شود کبد، لعاب معده را به کیسه ی صفرا می فرستد و سلول های مرده و پیر و فرسوده، همراه با سموم به طحال می فرستد و طحال یک رگ ورودی ویک رگ خروجی دارد که به روده ی بزرگ ریخته می شود و خون های فاسد از روده ی بزرگ همراه با مدفوع دفع می شود.

کبد که یک رگ آن به طحال متصل است، رگ دیگری هم دارد که هنگام پرشدن طحال، اضافه ی این خون را توسط همان رگ که فیلتر نام دارد، به پشت قلب (میان دو کتف و پس گردن و کمر) می فرستد (شبکه مویرگی بسیار پیچیده که پایین زیر دو کتف می باشد و محل تبادلات مایع خون و لنف بوده و متشکل ازمویرگ های سیاهرگی و سرخرگی است.

این شبکه در هم تنیده هم به منزله ی فیلتر می باشد و در حجامت کتف، پاکسازی شده و خون به راحتی در آن جریان می یابد.) هنگامی که بین دو کتف را حجامت می کنند، این فیلتر سبک می شود و در تصفیه ی خون به طحال کمک می کند. کسی که در طول یکماه سه بار حجامت نماید، فیلترها پاک شده و مجددا خون های فاسد از قسمت های مختلف بدن به طرف فیلتر حرکت می کند و در نتیجه درمان دردها و بیماری ها را موجب می شود.
اهمیت حجامت به اندازه ای است که طب جدید با داشتن آن همه تجهیزات برای مبارزه با بیماری ها باز هم حجامت را مورد غفلت قرار نداده است.

طب جدید درباره ی بسیاری از بیماری ها حجامت را تجویز و گاهی هم ضروری و لازم می داند و آن را یک درمان موثر معرفی می کند، طب جدید، حجامت را مورد استفاده قرار می دهد بخصوص در موقعی که فشارخون به حد افراط پیش برود، پزشک فورا دستور فصد و حجامت می دهد یا هنگامی که شریان مغزی پاره شود عمل حجامت یک معالجه صد در صد ضروری می باشد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد