حداکثر مقدار بی خطر قرص های ویتامین A در دوران بارداری…؟


حداکثر مقدار بی خطر قرص های ویتامین A در دوران بارداری…؟

حداکثر مقدار بی خطر قرص های ویتامین A در دوران بارداری...؟

 

 وضعیت از آنجا پیچیده می شود که ویتامین آ تا چند ماه پس از مصرف می تواند در بدن بماند. قطع هریک از داروهایی که از مشتقات ویتامین آ است - شایع ترین آن ها داروی ضد آکنه ی آکوتان است - حداقل یک ماه قبل از اقدام به بارداری حائز اهمیت است.

دانشمندان هنوز نمی دانند آیا استفاده از کرم های موضعی شامل مشتقات ویتامین آ برای مثال، کرم های ضد پیری مانند رتین آورنوا - مانند داروهای خوردنی مشکل ساز است یا نه، پس در مورد آنها با پزشک خود مشورت کنید. برخی از زنان، که گیاه خوارند و به حد کافی در رژیم غذایی خود ویتامین آ دریافت نمی کنند یا از کمبود ویتامین آ رنج می برند، از قرصهای مکمل آن استفاده می کنند. حداکثر مقدار بی خطر در دوران بارداری روزانه ۵۰۰۰ واحد بین المللی (U) است.

(برای رسیدن به منطقه ی خطر لازم است دوبرابر این مقدار را مصرف کنید.) مولتی ویتامینها، از جمله ویتامین های دوران بارداری، به طور خاص دارای ۵۰۰۰ واحد بین المللی یا کمتر از ویتامین آ است. برای اطمینان برچسب روی شیشه را کنترل کنید. اگر نگرانید ویتامین دوران بارداری به علاوه ی رژیم غذایی، شما را به منطقه ی خطر» ۱۰۰۰۰ واحد در روز برساند، خاطرتان جمع باشد که دریافت این میزان ویتامین آ در رژیم غذایی بسیار مشکل است.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد