قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / حسادت را با مرزنجوش کنار بگذارید …..!!!
حسادت
حسادت

حسادت را با مرزنجوش کنار بگذارید …..!!!

حسادت را با مرزنجوش کنار بگذارید …..!!!

حسادت چیست ؟

یک خصلت که در انسان وجود دارد این است که هرچه دارد به آن قانع نمی گردد و مدام در فکر و تلاش است که بهتر از آن یا بیشتر از آن را داشته باشد.

از طرف دیگر در صورتی که مشاهده کند که فلانی از اوبالاتر است یا بهتر می داند یا بهتر عمل می کند یا وضع بهتری دارد یا فلان چیز را دارد که خودش ندارد به او و آنچه مشاهده نموده است غبطه می خورد. البته غبطه خوردن گاهی بد نیست چون ممکن است انسان را به تلاش و پیروی از بهترین بودن یا بهترین زندگی را داشتن بکشاند. ولی گاهی افراد تنگ نظر بوده و آنچه را که خود از آن بی بهره هستند، بهره مندی از آن را برای دیگری نیز نمی پسندند و تحملش برایشان بسیار سخت و ناراحت کننده است و گاهی نیز تلاش می کنند تا او هم مانند خودشان از آن چیز بهره مند نشود یا آن را از دست بدهد. این مرام و کردار زشت و ناپسند را حسادت می نامند.

ویژگی حسادت 

در الگوى حسادت، غالبا نوعى ترس نیز وجود دارد; زیرا حسود گاهی احساس می کند که دیگرى عاطفه شخص مورد علاقه او را نسبت‏ به وى به خطر انداخته است و یا موقعیت ، مقام و یا چیزی را که او انتظار رسیدن به آن را داشته، دیگرى احراز کرده است.

در فارسی به حسد، رشک می گویند حسود با رفتارهایی که در جامعه نسبت به دیگری نشان می دهد، بدخواهی و آرزوی زوال نعمت محسود را می خواهد. اگر چه شاید خودش هم آن نعمت را داشته باشد. حسود معمولا سعی دارد تا با بی اعتنایی و انتقاد از رقیب، او را از صحنه بیرون کند تا موقعیت خودش را مستحکم کند.بیشتر افراد منفی باف از این دسته هستند.
درواقع بزرگترین مشکل افراد حسود این است که مفروضات مبالغه آمیزی در باره زندگی و شرایط دیگران می سازند، خوبی ها و شادکامی  آنان را بزرگ نمایی می کنند و مشکلات و سختی  زندگی آنها را نادیده می گیرند. سراسر زندگی فرد را در نظر نمی گیرند و فقط به بخشی که در حال حاضر قرین شادکامی است می چسبند، در حالی که در این بخش هم اطلاعات آنها صرفا ظاهری است . در مجموع افراد حسود تصویری صحیح و واقعی از زندگی خود و دیگران ندارند و اطلاعات دریافتی از موقعیت را تحریف می کنند.

درمان حسادت 

اگر شما در وجود خود حسادت را احساس کردید و به طور عادی نتوانستید بر آن غالب شوید و خود را راضی نگهدارید، خوب است که روزی یک بار، هر بار یک قاشق غذاخوری مرزنجوش را مثل چای حدود ۲۰ دقیقه دم کرده سپس آب آن را صاف و شیرین کنید و بنوشید. مصرف این دارو به طور مداوم در حل مشکل مؤثر خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *