قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری های قلب و دستگاه گردش خون / حفظ و نگهداری قلب را جدی بگیرید؟
حفظ و نگهداری قلب
حفظ و نگهداری قلب

حفظ و نگهداری قلب را جدی بگیرید؟

حفظ و نگهداری قلب را جدی بگیرید؟

حفظ و نگهداری قلب چگونه است؟

برای حفظ و نگهداری قلب باید از بوها و استنشاق روایح غیرمطبوع و خوردن غذاها سوداز او افکار متشنج و خیالات واهی و همچنین از استرس، هیجان، نگرانی هاشدید و نیز غم و اندوه، گریه و عوامل وحشت زا که همگی موجب تند شدن ضربان قلب و فشارها روحی و باعث درد و سوزش جلوی قلب می شود، دوری گزینید و همیشه آسایش و آرامش خاطر را فراهم کنید.

گه گاهی به طریق بوییدن روایح مطبوع مانند عنبر، مشک، زعفران، سیب گلاب و غیره قلب را تقویت کنید.

روش نگهداری قلب 

با چه روش هایی می توان از قلب مراقبت کرد و از بروز بیماری ها قلبی و عروقی در بدن پیشگیری کرد امروز روز جهانی قلب بود به این مناسبت به سراغ متخصصین در این زمینه رفته ایم تا اطلاعاتمان را در زمینه سلامت قلب بالا ببریم.
احمد کوشا به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قلب (5 مهرماه) اظهار کرد: علت اصلی مرگ و میر در دنیا بیماری‌های قلبی، عروقی است. سالانه 17.3 میلیون مرگ قلبی در دنیا رخ می‌دهد که انتظار می‌رود این آمار در سال 2030 به 23 میلیون نفر برسد.
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌ها غیرواگیر وزارت بهداشت ادامه داد: در ایران نیز مرگ افراد زیر 70 سال ناشی از بیماری‌ها قلبی در سال 90 بالغ بر 33 درصد بوده است و میانگین سن بیماران قلبی ثبت شده نیز 61 سال گزارش شده است. براین اساس فشار خون که یکی از علل اصلی بیماری قلبی است در سنین بین 15 تا 64 سال در سال 90 بالغ بر 19 درصد بوده است که این روند در حال افزایش است.
کوشا با اشاره به کاهش سن ابتلا به بیماری‌ها قلبی در کشور، افزود: شایع ترین علت مرگ و میر در دنیا و ایران بیمای‌ها قلبی است به طوریکه علت 46 درصد علل سکته‌ها قلبی و مغزی بیماری‌ها قلبی است. این در حالی است که مرگ‌ها قلبی را می‌توان با رفتارها سالم پیشگیری کرد.
وی برنامه سازمان بهداشت جهانی برای کنترل بیماری ها غیرواگیر در جهان تا سال 2025 (1404 شمسی) را مورد اشاره قرار داد و گفت: بر اساس این برنامه باید تا سال 2025 درصد مرگ ها زودرس ناشی از بیماری ها غیرواگیر 25 درصد کاهش یابد.
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌ها غیرواگیر وزارت‌بهداشت ادامه داد: با سندی که در ایران مصوب شده است تمام عوامل خطر بیماری‌ها قلبی نیز باید کاهش یابد. در آخرین مطالعه 40 درصد مردم ایران تحرک کافی ندارند که این عدد باید به 20 درصد برسد. فشار خون نیز باید 25 درصد و مصرف دخانیات و نمک نیز 30 درصد کاهش یابد.

مطلب پیشنهادی

بیماریهای قلبی

بیماریهای قلبی چه می کند؟ /قسمت اول

بیماری های قلبی چه می کند؟   بسیاری از کارشناسان و پزشکان با تجربه قلب، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *