قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / حق زن و شوهر بر یکدیگر واحکام ایشان /قسمت سوم
 حق زن و شوهر بر یکدیگر
 حق زن و شوهر بر یکدیگر

حق زن و شوهر بر یکدیگر واحکام ایشان /قسمت سوم

در حدیث معتبر از حضرت رسول صلّی اللّه علیه وآله وسلّم منقول است که زنانرا در غرفه وبالاخانه جا مدهید وچیزی نوشتن بایشان میاموزید و سوره یوسف را تعلیم ایشان مکنید و چرخ رشتن بیاد ایشان بدهید و سوره نور را بایشان تعلیم کنید.

حضرت رسول صلّی اللّه علیه وآله وسلّم نهی فرمود از آنکه زنانرا برزین سوار کنند و فرمود که در نیکی اطاعت زنان مکنید تا آنکه بطمع نیفتد در امر کردن بشما ببدیها بخدا پناه برید از بَدان ایشان و از نیکانشان در حذر باشید.

حضرت امام محمد باقر فرمود که رازی بایشان مگوئید و در باره خویشان شما آنچه گویند اطاعت مکنید.

حضرت امیرالمؤ منین فرمود که مردیکه کارهای او را زنی تدبیر کند ملعون ست .

حضرت رسول صلّی اللّه علیه وآله وسلّم چون اراده جنگ داشتند با زنان خود مشورت میکردند و آنچه ایشان می گفتند خلاف آن می کردند.

حضرت رسول صلّی اللّه علیه و آله وسلّم فرمود که هر که اطاعت زن خود بکند خدا او را سرنگون در جهنم اندازد گفتند یا رسول اللّه این اطاعت کدام است ؟ فرمود که از او رخصت طلبد که برای سیر بحمام ها و عروسی ها و عیدها و عزاها برود و او
رحصت بدهد و جامه های نازک از او طلبد که در بیرون بپوشد و برای او بگیرد.

در حدیث دیگر فرمود که مثل چنین مثل استخوان کج پهلوست اگر او را بحال خود می گذاری منتفع میشوی و اگر میخواهی که راست کنی میشکند پس صبر کن بر ناخوشیهای ایشان و بدانکه از جمله حقوق زن بر مرد آنستکه هر چهار ماه یک مرتبه با او جماع کند اگر حاضر باشد و عذری نداشته باشد و این واجبست و اگر چند زن داشته باشد و پیش یکزن یکشب بخوابد واجب است که پیش آن های دیگر هر یک ، یک شب بخوابد و جمعی را اعتقاد آنستکه مطلقا واجبست که پیش هرزنی هر چهار شب یکشب بخوابد خواه یکزن داشته باشد و خواه زیاده و این احوط است و در کنیز ومتعه اینها واجب نیست اما بهتر آن است که کنیزی که داشته باشد یا خود دفع شهوت او بکند یا او را به شوهر دهد و در بعضی اخبار وارد شده است که اگر نکنند و آنها زنا کنند گناهش بر اوست و مشهور میان علماءِ آنست که اگر کسی زنی داشته باشد و زن دیگر بخواهد اگر باکره است تا هفت شب مخصوص اوست واگر غیر با کره است تاسه روز.

حق زن و شوهر بر یکدیگر واحکام ایشان /قسمت اول

حق زن و شوهر بر یکدیگر واحکام ایشان /قسمت سوم

 

 

مطلب پیشنهادی

ترمیم اپیزیوتومی

نکاتی مهم پیرامون ترمیم اپیزیوتومی

نکاتی مهم پیرامون ترمیم اپیزیوتومی   لحظه ی بزرگ: به دنیا آوردن فرزند هنگامی که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *