قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / حمام درمانی با گیاهان
حمام درمانی با گیاهان
حمام درمانی با گیاهان

حمام درمانی با گیاهان

حمام درمانی با گیاهان

حمام گیاهی 

بسیاری از گیاهان میتوانند برای پوست مفید باشند. میتوانیم از این نوع گیاهان در حمام استفاده کنیم.

بهترین گیاه از این دسته، گل بابونه است. میتوانید آن را به صورت خشک یا تازه مورد استفاده قرار دهید. این گیاه پاک کنندهٔ پوست است و به آن لطافت میبخشد. برای اثربخشی بیشتر، میتوانید نصف پیمانه گل بابونه را با کمی اکلیل کوهی مخلوط کنید و .در آب وان بریزید بابونه خاصیت دیگری نیز دارد و آن، محافظت از پوست در برابر نیش حشرات است. اگر شیره گل بابونه را به پوستتان بزنید، از نیش حشرات در امان خواهید بود. :

حمام با گیاهان خوشبو

در هر دوره  از تاریخ، نوعی حمام متداول بوده است. در قرن ۱۷ حمام عطرآگین باب شد. در این نوع حمام، برای خوشبو کردن بدن، از گلها و گیاهان معطر مانند گل سرخ، بهار نارنج، یاسمن، سنبل و نعناع استفاده می شد اکنون هم برای خوشبو کردن بدن میتوانید از این نوع حمام استفاده کنید و با بهره جوی از گلها و گیاهان خوشبو، حمام بگیرید و به بدنتان عطر و بوی دلخواه بدهید.

حمام کنید، اما… 

هرگز در آب داغ به مدت طولانی حمام نکنید.

– اگر پوست حساسی دارید و یا مویرگهای پوستان به چشم میخورد، هرگز با آب داغ حمام نکنید. حرارت آب باید کمی بیش از حرارت بدنتان باشد تا پوستتان لطمه نخورد.

– اگر می خواهید استراحت کنید و آرامش بیابید، به مدت ۱۵ دقیقه دروان آب نیم گرم دراز بکشید، چشمهایتان را ببندید و دو حلقه خیار روی آنها بگذارید.

– اگر از گیاهان برای لطافت و پاکیزگی پوست استفاده می کنید، هرگز گیاهان مورد نظر را در وان نریزید، زیرا پس از حمام گرفتن، ناگزیر خواهید بود مدتی وقت صرف کنید تا مقدار گیاهی را که به بدنتان چسبیده است، جدا کنید و بشوئید. برای استفاده از گیاهان بهتر است گیاه موردنظر را در کیسه ای نخی بریزید و در آب وان قرار دهید.

به جای خود گیاه، میتوانید از عصاره یا آب آن استفاه کنید. در این صورت عصارهٔ گیاه یا آب آن را به آب وان بیفزائید.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *