حمام و  حفظ سلامت پوست


حمام و  حفظ سلامت پوست

حمام و  حفظ سلامت پوست

  حمام رفتن یکی دیگر از مواردی است که در حفظ تندرستی و سلامت پوست بسیار مؤثر است. در اثر استحمام، چربی و عرق از سطح بدن زدوده شده و در نتیجه کار پوست به طور صحیح انجام می گیرد.

حمام آب گرم

حرارت آب این حمام باید بین ۳۳ تا ۴۰ درجه سانتیگراد و زمان استحمام نباید بیش از ۲۰ دقیقه باشد زیرا موجب سستی میگردد. این نوع حمام علاوه بر رفع خستگی و گرفتگی عضلات، در صورتی که قبل از خواب و رفتن به بستر انجام شود خواب راحتی را در پی خواهد داشت.

حمام نیم گرم

حرارت آب این حمام لازم است بین ۲۵ تا ۳۳ درجه باشد. این حمام علاوه بر بهداشت . برای ارامش اعصاب، سلامت و نشاط بسیار مفید است اگر پس از کار روزانه قصد رفتن به مهمانی را دارید این حمام بسیار نشاط آور است.

حمام سرد

حرارت این حمام کمتر از ۲۵ درجهٔ سانتی گراد می باشد و به همین دلیل مقداری از دمای بدن را می گیرد. این حمام برای رفع خواب آلودگی و کسالت صبحگاهی بسیار مفید است. بهترین زمان برای این حمام، صبح ها پیش از صرف صبحانه است تا خواب آلودگی را برطرف به نشاط و شادابی به ارمغان آورد. به هنگام گرفتن دوش سرد، ابتدا حالت لرز در بدن بروز کند که این امر طبیعی است اما نباید آن قدر استحمام را طولانی کنید که لرز ثانوی به وجو د بیاید.حمام، همانند یک بخور غول پیکر که کمک می‌کند تا منافذ پوستتان باز شود، کار می کند. به علاوه سبوم – جسم چربی که اگر در منافذ پوستتان جای بگیرد می‌تواند باعث آکنه شود – در حمام آب می‌شود.هنگامی که تازه به حمام وارد شدید، پاک کننده را با دست‌های خشک به پوست خشکتان بمالید، بدین ترتیب برای پاک کننده، چسبیدن به مولکول‌های چرب و کثیف راحت‌تر خواهد بود.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد