حیا و عفت افراطی در دوره بلوغ


حیا و عفت افراطی در دوره  بلوغ

حیا و عفت افراطی در دوره  بلوغ

   در مورد دختران نوجوان، میتوان به یک آسیب جدی به نام حیا و عفت افراطی اشاره داشت. گاهی تغییرات بدنی دوران بلوغ در دختران، باعث میشود که آنها از این که دیگران متوجه این تغییرات شوند و نظر نامساعدی نسبت به آنها داشته باشند، دچار حیا و عفت افراطی می شوند و تا آنجا پیش می روند که در سنین جوانی حتی در هنگام تقاضای خواستگار جهت صحبت و دیدن ظاهر آنها، احساس گناه میکنند و در طی دوران نوجوانی و جوانی به علت نخواستن و نشنیدن مسایل جنسی و نیز فقدان بینش کافی از مسایل بلوغ و زناشویی بهبلوغ روحی و روانی نرسیده و دچار مشکلات متعدد می شوند.

دختران حیا را بیشتر با الگو برداری از مادر و اطرافیان خود می آموزند. همچنین هرچه رشد عقلانی یک دختر بیشتر باشد به ضرورت حیا بیشتر پی خواهد برد. ضمنا هر چه معاشرت شما با ارحام بیشتر و قویتر باشد حیای دخترانتان بیشتر حفظ خواهد شد. علاقه دخترها به حفظ روابط و آبروداری آنها در این رابطه ها به حفظ حیا و عفت دختران کمک می کند.

میگنا دات آی آر.معمولا بی حیایی و بی عفتی در خانواده هاییست که از همه بریده اند و در بین جمعیتی از غریبه ها گم شده اند. طبیعتا در بین غریبه ها کارهای پستی مثل گدایی و ولگردی هم شرم آور نیست.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد