خارشها و بثورات پوستی دوران بارداری


خارشها و بثورات پوستی دوران بارداری

خارشها و بثورات پوستی دوران بارداری

 

گاهی اوقات حمام گرفتن با محلول کلوئیدی بلغور جو کمک می کند (آوینو محلول خوبی است ). لوسیون های پوستی که حاوی بنادریل است نیز می تواند مؤثر باشد، ولی این محصولات گاهی می تواند باعث خشکی پوست بشود، که تنها موجب تشدید خارش می شود. بعضی از خانم ها با مصرف قرص های خوراکی بنادریل تسکین می یابند، ولی قبل از این کار با دکتر خود کنترل کنید. بالاخره، در موارد بسیار حاد (که نادر است)، ممکن است دکتر برای مدت کوتاهی از استروئیدها تجویز کند.

شاید حتی اگر هیچ گونه بثور پوستی هم نداشته باشید، متوجه خارش زیاد، مخصوصا در جاهایی بشوید که ترک به وجود آمده است. این خارش بسیار شایع است و معمولا به دلیل کشیده شدن پوست شما به خاطر بزرگتر شدن بچه است.

تا ۲ درصد از خانم های باردار، به کلستاز بارداری مبتلا می شوند؛ وضعیتی که افزایش اسیدهای صفراوی در خون باعث خارش می شود. در صورتی که خارش خفیف باشد، می توانید آن را با کرم های مرطوب کنندهی پوست

، داروهای موضعی ضد خارش، یا آنتی هیستامین های خوراکی، مانند بنادریل درمان کنید. اگر خارش شدید باشد، ممکن است دکتر برای کمک به از بین بردن اسیدهای صفراوی در جریان خون، داروهای خوراکی تجویز کند. برخی از مطالعات حاکی از آن است که بچه هنگامی که مادر با چنین شرایطی روبه روست، باید با انجام آزمایش های بدون استرس انقباضی بررسی شود، زیرا با خطر مضاعف عوارضی در ارتباط است. خارش در مدت کوتاهی پس از زایمان از بین می رود، ولی بیماری ممکن است در بارداری های بعدی عود کند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد