خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / خارش رحم زن حامله از چیست؟؟
خارش رحم زنان
خارش رحم زنان

خارش رحم زن حامله از چیست؟؟

خارش رحم زن حامله از چیست؟؟

به طور کلی خارشی که در اطراف رحم و در اطراف لبه های فرج ایجاد می شود دارای علل مختلفی است، مانند: عفونتها، حساسیت ها، بیماریهای پوستی، کرمک، بیماری قند، مصرف کرمهای پیشگیری از حاملگی، دستگاه پیشگیری از حاملگی، مورد داشتن یا کثیف بودن لباس زیر، وجود شپش، زدن اسپری یا رنگ ها، استفاده از لوازم ارایشی و شیمیایی و غیره.

ولی در مواقع حاملگی اکثراً قسمت داخلی بانوان در اثر آلبومین قدری متورم می شود و خارش ایجاد می کند و در اثر بی مبالاتی و نداشتن رژیم غذایی مناسب،خارش شدت می یابد.

در صورتی که در دوران بارداری دچار خارش رحم شدید، ضمن پرهیز از خوردن: پیاز، تره، بادنجان، نمک، انواع فلفل و ادویه جات، باید از مرکبات زیاد استفاده کنید و در مواقع خارش از مالیدن دست کثیف یا اشیاء میکروبی، لباس کثیف و زبر و استعمال بعضی خوراکی ها یا داروهای خودسرانه پرهیز کنید،

همچنین به عنوان درمان بهتر است هر بار ۵۰ گرم اسپرزه را در دو لیتر آب سرد بریزید و مدتی بماند و دائم آب آن را به شید، ولی دانه های آن مصرفجای آب خوردن به نشود.

  • یک روز در میان، هر بار یک مرتبه نصف فنجان آبغوره بنوشید.
  •  هر شب عناب نیمکوب یا زخمی شده را در آب گرم بخیسانید، صبح با فشار آب آن را صاف کرده، بنوشیدو یا صبح عناب ها را بخورید و آب آن را نیز روی آن بنوشید.
  • برگهای کاسنی تازه را پس از شستن بکوبید و آب آن را بگیرید و بنوشید، سپس تفاله آن را درب موضع بگذارید.
  •  هر روز صبح ناشتا ۱۰ گرم قدومه شیرازی را با کمی شکر در آب بریزید و بخورید. ه هر روز شاه تره، تخم کاسنی و گل بابونه شیرازی از هر کدام ۵ گرم را بجوشانید و آب صاف کرده آن را با شکر شیرین کنید و صبح و عصر بنوشید.
  •  شاه تره  تازه را بکوبید و آبش را با فشار بگیرید و بنوشید، بعد تفاله آن را با گل خطمی پخته شده مخلوط کنید و درب موضع بگذارید.
  •  خیار بزرگی را دو نیم کنید و مغز آن را بتراشید و بخورید و پوست آن را مانند درپوش درب موضع بگذارید.
  •  مقداری اسپرزه را بکوبیدو با شیرگاو خمیر کنید. بعد لای تنظیف با پارچه ای تمیز بگذارید و شب هنگام خواب درب موضع قرار دهید.
telegram

همچنین ببینید

قطره های مختلف بنام نازیل

چگونگی پاکسازی جمجمه

چگونگی پاکسازی جمجمه   هفته ای ۲ بار استفاده از داروی عطسه آور (انفیه) و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *