قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / خارش پلک چشم را درمان کنید؟
خارش پلک چشم
خارش پلک چشم

خارش پلک چشم را درمان کنید؟

خارش پلک چشم را درمان کنید؟

خارش پلک چشم چیست؟

اگر در پلک چشم خارش ایجاد شد باید اول بدن رابر حسب مزاج پاکسازی کرد. همچنین باید از غذاها مناسب استفاده شود. و از خوردن غذاها چرب و سرخ کرده و غلیظ اجتناب شود.

برای درمان آن یک قاشق غذاخوری آبغوره را در یک لیوان آب جوش مخلوط و با آن پلک ها را بشویید.

خارش پلک چشم از صفرا

  • اگر در اثر غلبه  صفرا خارش پشت پلک چشم ایجاد شده است  آب گل  همیشه بهار یا آب قرفه یا آب کدو را بر پلک چشم ضماد کنید
  •  برگ کاسنی، گل نیلوفر، سبوس گندم و جو را بجوشانید و گه گاه پلک ها را با آب آن شستشو دهید.

خارش پلک چشم در مزاج ها

اگر دموی مزاج هستید و خارش پلک دارید ابتدا حجامت کرده یا از بازو چپ خون کم کنید بعد نشاسته یا آرد جو یا شیر زن یا روغن گل یا صندل یا حضض یا سفیده  تخم مرغ خام یا آب کاسنی بر آن ضماد کنید.

خارش پلک چشم از بلغم

در صورتی که در مزاج بلغم خارش پلک چشم ایجاد شود، گل نیلوفر ۱ برابر. گل بابونه  شیرازی، گل بنفشه و مغز ناخنک از هرکدام 2 برابر . سبوس گندم 5 برابر را مخلوط کرده و بجوشانید و باآب صاف کرده  آن پلک ها را بشویید.

نشاسته یا آرد جو یا حضض یا صندل یا آب کاسنی یا روغن گل یا شیرزن یا سفیده  تخم مرغ خام را با سرکه و آب گرم مخلوط کرده و بر پلک ها ضماد کنید

خارش پلکها از شوره

گاهی روی پلک در بین مژه ها حالتی شبیه سبوس سفید و پوسته پوسته همراه با خارش ایجاد می شود، که آن را شوره مینامند. این بیماری باعث ریختن مژه ها خواهد شد. برای درمان آن اول بدن را از خلط غالب پاکسازی نمایید

سپس برای درمان آن ساقه و برگ ارزن را بسوزانید و در روغن گل ریخته تا به حالت خمیری درآید و به پلکها بمالید. یا روغن فندق سوخته را روی پلک ها بمالید.

خارش کناره ها پلک چشم

این بیماری که باعث خارش شدید پلک ها و ریزش مژهها میگردد. بیماری مزاحمی است که انسان را آزار میدهد و لازم است که در تغذیه دقت شود. خوردن غذاها سبک و رقیق و پرهیز از غذاهاسنگین و ثقیل و سرخ کرده در بهبودی حال بیمار مؤثر خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *