قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / خارش یا حساسیت پوستی را چگونه درمان کنیم؟؟
حساسیت پوستی
حساسیت پوستی

خارش یا حساسیت پوستی را چگونه درمان کنیم؟؟

خارش یا حساسیت پوستی را چگونه درمان کنیم؟؟

حساسیت پوستی

علت پیدایش این بیماری زیاد و هر عامل ناسازگاری میتواند موجب خارش گردد، از این رو بهترین درمان از بین بردن عامل محرک آن است به طور کلی غذاها در پیدایش خارش و یا تحریک آن رل بسیار مهمی را به عهده دارند.

درمان حساسیت پوستی

مثلاً با خوردن غذاهای نمک سود، ماهی کهنه نمک زده، پنیر کهنه و غذاهای سرخ کردهای که با مواد رنگین و محرک مثل، فلفل، زنجبیل، دارچین، هل و میخک و غیره تزیین شده باشند، بیماری شدت می یابد.درمان خارش ها به طور کلی یا از بین بردن عامل محرک سودبخش بوده و در بیشتر آنها میتوان از ماء الشعیر و ماء الجبن استفاده نمود. این گونه بیماران از غذاهای خنک بایستی استفاده کنند و مرتب حمام گیرند و با گل ارمنی ۱۰ گرم، کافور یک گرم، سرکه یک استکان، آب زردچوبه یک استکان، روغن بادام، روغن گل از هر کدام نصف استکان همه را مخلوط کرده مکرر در حمام بمالند. یا مازو را نرم کوبیده در سرکه حل کرده با آرد عدس در سرکه حل کرده و به آن روغن گل افزوده در حمام به بدن بمالند. یا سرکه، مورد و گل ارمنی یا مالیدن بوره، گل ارمنی و گلنار یا پوست انار یا آرد جو و تخم ترشک یا ریشه مرغ، مریمگلی و آویشن یا آب برگ عناب، آب چغندر، آب کرفس و سرکه بمالند. اگر محل خارش دار لای چین سرین (کفل) باشد کمی زاج را بوداده در روغن بزرگ حل کرده بمالند. یا تخم کتان را جوشانده بمالند. اگر خارش در محل بیضه ها باشد اقاقیا و ما میثا ازهرکدام ۵ گرم، صبر زرد ۲/۵ گرم، نشا در ۳ گرم، نشا در ۱۵ گرم، همه را نرم کوبیده در ۲ استکانسرکه حل کرده بمالند.

در کسانی که مدتی به خارش قسمتی از بدن مبتلا هستند که باعث ناراحتی شدید آنها شدهاست، بهترین معالجه زالو انداختن به آن ناحیه است. خون گیری و کم کردن آن، داروی مؤثری برای خارش بدن است انداختن زالو بر محل خارش و شستشوی آن با گل بنفشه، گل سرخ و گلنیلوفر سودمندتر است.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *