قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / درمان چین و چروک صورت با خاک رس
خاک رس
خاک رس

درمان چین و چروک صورت با خاک رس

   خاک رس

خاک رس  آرژیل دارای مواد معدنی و آلی مختلفی است و اثرات درمانی آن را نیز باید به علت وجود همین عناصر مفید در آن دانست.آرژیل دارای اثر رادیواکتیو باشد و مقدار آن به تناسب نوع آرژیل بین ۳/۰ درصد تا ۲۵/۱ واحد Mache باشد. در بعضی کتب علمی نیز چنین انعکاس می‌یابد که الکتریسیته زمین، خواص درمانی به آرژیل (خاک رس) می‌بخشد.
نام های دیگر این گیاه در طب سنتی عبارت است از آرژیل

خاک رس برای پوست

خاک رس باعث تحریک گردش خون، پاک کردن سموم پوستی و تصفیه کردن بافت های پوست می شود. خاک رس به از بین بردن لکه های پوستی نیز کمک می کند. نوع خاک رس باید با نوع پوست شما مطابقت داشته باشد؛ چرا که هر نوع از خاک رسی دارای خواص مختلفی است که سبب ایجاد واکنش های متفاوتی در پوست می شود و باعث چاقی صورت میشود .

 خواص درمانی خاک رس در طب سنتی

داروی گیاهی چین و چروک

آن را چون غبار نرم بسایید، بعد با گلاب یا آب بهار نارنج یا آب گل مریم مخلوط کرده و بیست و چهار ساعت بر موضع ضماد کنید. چین و چروک پوست صورت که چرب است را برطرف می کند.

آن را نرم بسایید، بعد با پرمنگنات مخلوط کرده و ضماد کنید. زخمی که سرباز کرده باشد و زخم های عفونی را درمان می کند.

درمان گیاهی سو هاضمه

مقداری از آن را با آب خمیر کرده در پارچه ای پهن کنید و شب روی شکم ببندید و صبح آن را باز کنید. سوء هاضمه را درمان می کند.(خاک رس که در پارچه پهن می شود باید حدودا شانزده سانتی متر طول ،هشت  سانتی متر عرض و یک ونیم سانتی متر ضخامت داشته باشد.)

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *