خبرهای خوب برای بیماران مبتلا به ام اس


خبرهای خوب برای بیماران مبتلا به ام اس

خبرهای خوب برای بیماران مبتلا به ام اس

 

ام اس و بچه ها،خبرهای خوب

خبر خوب برای زوجها این است که آقایان و زنان مبتلا به ام اس می توانند صاحب فرزندان سالم و سعادتمند باشنداگرچه تا قبل از سال ۱۹۵۰ تأکید برآن بود که زنان مبتلا به ام اس باید حتی فکر بچه دار شدن را هم از ذهنشان بیرون کنند، از آن به بعد، تحقیقات مکرراً ثابت کرد که ام اس و مادر بودن می تواند به صورت رضایتمندانهای در کنار هم به پیش برود.

در این زمینه به مردان مبتلا به ام اس توجه زیادی نشده، اما هیچ تحقیقی هم مدعی نشده است که ام اس در توانایی یک مرد برای داشتن فرزندی سالم، یا انجام وظایف پدری اختلال ایجاد می کند. برای ارائه ی شواهد مستدل، در مباحث بعدی دقیقاً به شما نشان میدهیم که امروزه پزشکان در مورد ارتباط بین داشتن فرزند و ابتلا به ام اس، چه اطلاعاتی دارند.

قدرت باروری تحت تاثیر ام اس قرار نمی گیرد

مطمئنیم شما از دانستن اینکه ام اس در تولید اسپرم یا تخمک (یا در توانایی آنها )، برای تشکیل یک جنین سالم) اختلالی ایجاد نمی کند، هیجان زده میشوید. اما این مطلب که توانایی بچهدار شدن در افراد مبتلا به ام اسی با دیگر افراد تفاوتی ندارد، بدان   معناست که شما و همسرتان هم برای کنترل و پیشگیری لازم است مثل دیگران اقداماتی انجام دهید. بعضی از داروهایی که در درمان بیماری ام اس یا علایم آن به کار میرود - شامل کورتیکواستروئیدها، ضدتشنجها و آنتیبیوتیکها - می تواند اثربخشی داروهای ضد حاملگی خوراکی را کاهش دهد.

بنابراین اگر خانمی هریک از این داروها را مصرف می کند، توصیه می شود از روش های مکمل پیشگیری نیز استفاده کنند. ۔۔۔۔ حالی اگرچه تولید اسپرم در اثر ام اس مختل نمی شود، اما مشکلاتی در رابطه با نعوظ و  انزال می تواند در جریان نزدیکی و فعالیت جنسی، اختلال ایجاد کند. بنابراین مردانی گلاب که در خصوص رسیدن به حالت نعوظ و حفظ آن و همینطور انزال دچار مشکل   هستند، ممکن است لازم باشد با یک اورولوژیست مشاوره کنند


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد