خستگی شایع ترین علائم در سه ماهه اول و سوم بارداری


خستگی شایع ترین علائم در سه ماهه اول و سوم بارداری

خستگی شایع ترین علائم در سه ماهه اول و سوم بارداری

 

سندرم مجرای مچ دست

 اگر احساس بی حسی، گزگز، یا درد در انگشتان و مچ دست خود می کنید، احتمالا با سندرم مجرای مچ دست مواجه شده اید. این مسئله هنگامی به وجود می آید که ورم در ناحیه ی مچ دست به عصب میانی فشار بیاورد، که از مجرای مچ دست به سمت دست کشیده می شود. این امر در یک یا هر دو دست به وجود می آید، و ممکن است درد در شبها یا موقع بیدار شدن بیشتر باشد.

اگر سندرم مجرای مچ دست مداوم یا آزاردهنده شد، با پزشک خود مشورت کنید. آتل های مخصوص مچ دست که در بعضی از داروخانه ها یا فروشگاه های لوازم جراحی موجود است، می تواند مشکل را تسکین دهد. اگر بهتر نشد، مایوس نشوید، زیرا به هر حال معمولا (اغلب بسیار سریع) پس از زایمان بهبود می یابد.

خستگی

خستگی ای که در اوایل دوران بارداری خود احساس می کردید، ممکن است در سه ماهه ی سوم برگردد. شاید احساس کنید از فعالیت شما کم می شود. تمام وقت خسته اید، و وزن بیشتری را با خود حمل می کنید. در اکثر مواقع راحت نیستید، و ممکن است احساس کنید نمی توانید کارهایی را که باید انجام دهید. خانم ها ممکن است در بارداری های دوم یا سوم خود، بیشتر احساس خستگی کنند؛ زیرا باید از یک یا چند کودک بزرگتر نیز مراقبت کنند

سعی کنید نسبت به کارهایی که می توانید انجام دهید، واقع بین باشید، و نسبت به آنچه نمی توانید، احساس گناه نکنید. هیچ کس از شما نمی خواهد یک زن تمام و کمال باشید. برای خودتان وقت بگذارید و هرچه می توانید استراحت کنید. وظایف خود را واگذار کنید. هروقت امکان داشت، اجازه دهید افراد دیگری کارهای روزمرهی خانه و مسئولیت های دیگر را انجام دهند. هر کاری می توانید انجام بدهید تا از مزایای اوقات خلوت استفاده کنید. حالا تا جایی که می توانید استراحت کنید، زیرا بعد از زایمان، کار شما واقعا زیاد میشود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد