خصوصیات ظاهری جنین بعد از تولد


خصوصیات ظاهری جنین بعد از تولد

خصوصیات ظاهری جنین بعد از تولد

 

به ویژگی های متعدد دیگری در مورد ظاهر فرزند خود توجه می کنید از قسمت باقیمانده ی بند ناف او تا ناخن های بلند حیرت انگیز دست و پاهایش. و اولین رفتارهای او را مشاهده می کنید – از اولین گریه تا از جا پریدنش نسبت به صداهای بلند. در این بخش، به بسیاری از خصوصیت هایی می پردازیم که به احتمال زیاد در نوزاد خود مورد توجه قرار می دهید.

چربی پنیرماننداساسا یک ماده ی ضخیم، سفید و موم مانند تمام بدن نوزاد را از سر تا پای او می پوشاند. نام رسمی این ماده ورنیکس کازئوزا (Vernix caseosa) است، عبارتی که ریشهى لاتین دارد و به معنای «جلای پنیری» است. ورنیکس مخلوطی از سلول های بافت مرده ی لایهی خارجی پوست نوزاد و آثار باقیمانده از مایع آمنیوتیک است

کارشناسان فرضیه های متعددی در مورد این ماده دارند. برخی از دکترها معتقدند ورنیکس به عنوان یک نرم کننده عمل می کند تا از خشکی پوست حساس جنین که ممکن است در نتیجه ی زندگی در کیسه ی مایع آمنیوتیک حاصل شده باشد، محافظت کند. عده ای دیگر معتقدند ورنیکس به عنوان یک نرم کننده برای کمک به خروج بچه از مجرای زایمان عمل می کند. بعضی از نوزادان ورنیکس بیشتری نسبت به بقیه دارند، عده ای دیگر اصلا ندارند. مقدار آن قابل ملاحظه نیست، در صورتی که فرزند شما در داخل رحم مکونیوم دفع کند  ورنیکس ممکن است کمی سبز به نظر برسد. قطع نظر از آنچه به نظر می رسد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد