خطر!!! مراقب مسمومیت موادهای شیمیایی باشید…


خطر!!! مراقب مسمومیت موادهای شیمیایی باشید…

خطر!!! مراقب مسمومیت موادهای شیمیایی باشید...

خطر مسمومیت  مواد شیمیایی 

یکی از دلایل مهم اختلال سلول های بدن، مسمومیت از سموم و توکسنی هائی است که یا از خارج به بدن می رسد و یا در بدن تولید میگردد. به منظور جلوگیری یا برگشت از حالت مسمومیت باید تماس با سموم را محدود یا قطع نمود و یا بدن را سم زدائی کرد.خوشبختانه این پروسه قابل کنترل می باشد. این سموم در منزل، در خارج از منزل، درمحیط، در مواد غذائی، در مواد مصرفی و غیره وجود دارد و روزانه ما با انواع آنها سر و کار داریم.

 تون ماهی حاوی مقداری جیوه می باشد که باعث مسمومیت سلولها، غیر فعال نمودن آنزیمها و مشکلات ذهنی میگردد. آلودگی آب اقیانوس ها به جیوه باعث تجمع آن بخصوص  در ماهی های بزرگ مثل تون ماهی می شود استفاده پی در پی از ماهی تون گاه موجب مسمومیت با جیوه شده است که در چنین مواردی از داروهائی که بتواند با جیوه واکنش نشان دهد و بدن را از آن رها سازد (سم زدائی) استفاده میگردد  یکی دیگر از موارد مسمومیت با جیوه استفاده از موادی ست که در پرکردن دندان به کار  می رود  آمالگام نام دارد. این ماده حاوی ۰ ۵ درصد جیوه است

تماس با مقدار ناچیز توکسین به طور مستمر می تواند تدریجاً در سلولها به حداکثر برسد و عوارض مختلف مثل اختلالات رفتاری، ناتوانی در یادگیری، خستگی، میگرن، آلرژی ها، ضایعات جلدی، اختلالات گوارشی، اختلالات هورمونی، پیری زودرس و بالاخره سرطان ها . .را باعث گردد انسان امروزه با صدها نوع مواد توکسیک مختلف ساخته دست بشر مواجه است که تا پیش از جنگ جهانی دوم موجود نبود. هیچ مکانی در کره زمین از آلودگی با توکسین های ساخته شده به دست بشر در امان نیست

 Henry Schroeder    مولف کتاب «سموم پیرامون می نویسد ۵ فلز کمیاب سمی:  سرب و جیوه در حداقل نیمی از مرگ انسانها و بسیاری از بیماریهای ناتوان کننده دخیل میباشند. بیش از صد هزار ماده شیمیایی امروزه پیرامون ما وجود دارد که ۲۵ درصد آنها خطرناک هستند و بقیه آنها هنوز مورد بررسی قرار نگرفته اند.

 حتی مواد بکار رفته در محصولات مختلف مثل تمیزکننده ها، سفید کننده ها، انواع جرم گیرها، شامپوها، عطرها، صابون ها، خمیر دندانها، روزنامه ها، رنگها، حشره کش ها، ضد بیدها، رنگ موها، ضد عرق ها، بوگیرها، خوشبوکننده ها و صدها محصول دیگر حاوی مواد شیمیایی مختلف میباشند که روزانه در تماس با آنها قرار داریم.هیچ راهی وجود ندارد تا بتوان از این همه مواد سمی دور شد، لیکن میتوان از ترکیبات بهتر و سالم تر استفاده کرد و تماس با مواد سمی را به حداقل رسانید. به عنوان مثال مبلمان یا ساختمانی که جدید آ رنگ آمیزی لباسهائی که تازه خشک شوئی شده اند، همگی واجد بوهای سمی خطرناک هستند و باید از آنها دوری کرد تا زمانی که این بوها بر طرف شوند. لباسی که از خشک شوئی می آید باید مدتی در هوای آزاد قرار گیرد تا بوی متصاعد شده از آن از بین برود. کلاً هر بوئی که از حالت طبیعی خارج شود، محتملاً سمی است.

در بسیاری از مواد غذائی افزودنی هائی به منظور تغییر رنگ، نگهدارنده، مزه، قوام و غیره اضافه می شود که این مواد نیز اغلب سمی می باشند. مواد سمی بکار رفته در کیسه های پلاستیکی مثل کیسه فریزر، بطری های پلاستیکی، پلاستیک شیر و غیره ممکن ست جذب ماده غذائی شده و مشتری آنرا مصرف نماید. لذا از مصرف مواد غذائی نگهداری شده در پلاستیک خودداری و بیشتر از موادی که در شیشه نگهداری میشود، استفاده کنید. در منازل نیز باید سعی نمود تا مواد غذائی بیشتر در ظروف شیشه ای نگهداری و مصرف شوند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد