خطر نشت مایع آمنیوتیک داخل رحم 


خطر نشت مایع آمنیوتیک داخل رحم 

خطر نشت مایع آمنیوتیک داخل رحم 

 

 اگر متوجه می شوید لباس زیرتان خیس می شود، توضیحات متعددی امکان دارد. می تواند کمی ادرار، ترشح مهبلی، رها شدن توده ی مخاطی در دهانه ی رحم، یا در واقع چکیدن مایع آمنیوتیک باشد (که به آن پارگی کیسه آب نیز گفته می شود).

اغلب، می توانید با امتحان مایع بگویید که چیست. ترشح مخاطی، غليظ و گردمانند است، در حالی که ترشح مهبلی سفید و یکدست است. ادرار بوی خاص خود را دارد و بدون تلاش شما به طور مداوم جاری نمی شود. از طرفی دیگر، مایع آمنیوتیک به طور عادی شفاف و آبکی است و اغلب به صورت جهشی بیرون می ریزد. گاهی اوقات هنگامی که کیسه ی آب پاره می شود، دچار جهش ناگهانی آب می شوید، ولی اگر در غشاء فقط سوراخی ایجاد شده باشد، چکه کردن ناچیز است.

اگر فکر می کنید آنچه می چکد ممکن است مایع آمنیوتیک باشد، فورا به پزشک خود تلفن کنید. اگر در معرض درد زودرس زایمان نباشید و مایع آمنیوتیک شفاف باشد، چکیدن مایع وضعیتی اضطراری نیست، به هر حال، اکثر پزشکان مایلند به آنها اطلاع بدهید، زیرا می توانند به شما بگویند چه کار کنید. اگر مایع خونی یا به رنگ قهوه ای مایل به سبز باشد ، حتما به پزشک خود اطلاع دهید. مایع مایل به سبز بدین معناست که بچه در داخل رحم مدفوع (مکونیوم) کرده است.

اکثر مواقع، چنین اتفاقی دال بر وجود مشکلی نیست، ولی گاهی اوقات بدین معنی است که بچه دچار استرس شده است. پزشک شما با کنترل ضربان قلب بچه (احتمالا با انجام یک آزمایش بدون استرس انقباضی)، از وضعیت بچه اطمینان حاصل می کند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد