قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / خواص جالبی از بزاق زالو که تاکنون نشنیده اید..!!
بزاق زالو
بزاق زالو

خواص جالبی از بزاق زالو که تاکنون نشنیده اید..!!

خواص جالبی از بزاق زالو که تاکنون نشنیده اید..!!

خواص بزاق زالو

در قرن نوزدهم از زالوها برای درمان هردردی از جمله سردرد، تب، زخم های عفونی شده، دمل و آبسه استفاده می شده است. آب دهان زالو (بزاق) حاوی بیش از یکصد نوع ماده حیاتی مفید است کهبه علت توانایی فوق العاده ای که در درمان بیماری ها دارد جایگاه ویژه ای در طب دارد.

عمده خواص درمانی زالو در بزاق اوست به طوری که شاید بیشتر از وزن بدنش قادر به تولید بزاق باشد و وقتی به جایی از بدن می چسبد آن قدر آب بزاق تولید کند که از زیر بدن حیوان بزاق می چکد.

عصاره آب دهان زالو شامل دو دسته از مواد هستند که گروهی به عنوان نروترانسمیتر بر روی پایه های عصبی عمل می کنند و موجب تحریک عمومی روی نقاط طب سوزنی می شوند و دسته دیگر بر روی گردش خون عمومی و مویرگها عمل کرده و به عنوان ضد انعقاد، ضد تورم و ضددرد ایفای نقش می کند.

امروزه نیز بعد از تحقیقاتی که در بزاق زالو انجام شده است پس از عمل جراحی آنژیوپلاستی قلب و به طور کلی در بیماری های کرونری قلب، نقش مؤثری ایفا می کند و ریسک جراحی و خطر حملات قلبی را به حداقل کاهش میدهد.

زالو از طرفی خون آلوده و فاقد اکسیژن را تخلیه می کند واز سوی دیگر بزاق خود را که حاوی مادهٔ ضد انعقاد است را به محل مورد نظر تزریقمی کند. یعنی دو عمل تصیفه خون و رقیق سازی خون را همزمان انجام می دهد و با این روش خون سالم سازی شده و به کنترل عونت ها و عملکرد بهتر سلول های دفاعی خون و سیستم ایمنی و افزایش اکسیژناسیون بافت ها منجر خواهد شد.

در مدت ۱۵ تا ۶۰ دقیقه هر زالو ۵ تا ۱۵ میلی لیتر خون می مکد که ده برابر حجم بدن خودش است. ماده بی حسی تزریق شده توسط زالو درموضع سبب از بین رفتن درد حین نیش زدن و مکیدن خون می شود. پس ازجدا شدن زالو خونریزی ۲ تا ۱۰ ساعت طول می کشد.

به عقیده بعضی کارشناسان ۱۰۰ نوع ماده ویژه با اثرات درمانی گوناگون توسط زالو در خون ترشح می شود و مورد توجه پزشکان و جراحان قرار گرفته است و در اروپا و آمریکا در موارد گرفتگی رگهای قلب، گرافت های پوستی و زیبایی پوست و جراحی قلب و پیوند أعضا و تقویت سیستم دفاعی بدن از آن استفاده می شود.

مطلب پیشنهادی

درد سیاتیک در بارداری

راه های بهبود درد سیاتیک در دوران بارداری

راه های بهبود درد سیاتیک در دوران بارداری   درد سیاتیک  بعضی از خانم ها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *