خواص جالبی از گیاه صمغ کینوی چینی که تاکنون نشنیده اید…


خواص جالبی از گیاه صمغ کینوی چینی که تاکنون نشنیده اید…

خواص جالبی از گیاه صمغ کینوی چینی که تاکنون نشنیده اید...

صمغ کینوی چینی

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی صمغ کینوی چینی است . صمغ کینوی چینی صمغ درختی است از خانواده Leguminosae، که بومی مناطق جنوبی چین تاگینه ی جدید است و در مناطق شرقی و غربی هندوستان نیز می روید و پرورش نیز داده میشود. پس از ایجاد شکافی درپوست تنه این درخت شیره ای از آن خارج می شود که در مجاورت هوا خشک می گردد و به صورت قطعات کوچک و معطری درمیآید. نام های دیگر این گیاه در طب سنتی عبارت است از:صمغ کینو قرمز ترکیب شیمیایی: یک تانن مخصوص به نام کینوتانیک اسید - یک ماده  رنگی قرمز شامل مواد پیروکاتچین و پروتوکاتچینیک اسید.

خواص درمانی صمغ کینوی چینی:

۱- اگر خورده شود، قابض است و برای قطع اسهال استفاده می شود، ضمناً مسهل خوبی نیز میباشد.۲- از آن به صورت قرقره استفاده کنید. برای درمان زخم های دهان مفید است.۳- اگر آن را روی زخمها و جراحتها بگذارید، برای حفاظت و حمایت و التیام زخم مفید است، مالیدن آن روی محل اگزمای پوست، درمان کننده می باشد.

خواص درمانی برگ دذخت کینوی چینی:

از آن میتوانید به عنوان عطسه آور برای معالجه  سردردهای صفراوی استفاده کنید.

خواص درمانی پوست و چوب درخت کینوی چینی:

آب جوشانده آن را بنوشید.قابض است و ہرای قطع اسهال مصرف می شود،ضمناًمسهل خوبی استمدر است .در موارد استسقا  مصرف می شود ،از تشکیل سنگ و اسید اوریک جلوگیری می کندضد مالاریا و ضد اسهال خونی است.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد