خواص خواندنی از ویتامین A / قسمت دوم


خواص خواندنی از ویتامین A / قسمت دوم

رابطه عفونتها و کمبود ویتامین A

در کسانی که کمبود ویتامین A دیده می شود، شرایط مساعدی برای رشد باکتریها بوجود می آید (چون غذا، حرارت ورطوبت برای رشد آنها فراهم می باشد). باکتریها به زودی می توانند بیماری زا شوند. معمولاً در جریان کمبود ویتامین A سلولهای غشایی هم سریع تر رشد می کنند و هم سریع تر از بین می روند. این سلولها روی سلولهای دیگری که آنها هم رشد می کنند و هم زودترمیمیرند قرار میگیرند. در نتیجه یک سطح پنیری شکلی روی نقاط بیمار شده دیده میشود. که مکرر در گلوی بیماران مبتلا، ین جسم پنیری شده روی لوزه ها، کنار حنجره دیده می شوند. و گاهی به چشم پدیده قارچی به آنها می نگرند.سلولهای مرده غشایی چون دیگر قادر به ترشح آن ماده لزج نیستند، در اینجا نمی توانند ماده ضد آنزیم باکتری را بسازند. سطحشان دیگر شست و شو نمی شود.لذا عملکرد دفاعی آنها کم می شود و حرارت و رطوبت و غذای فراوان آن محل برای رشد باکتریها، همه و همه باعث ایجاد عفونت خواهد شد. تغییرات سلولهای مرده، در اثر کمبود ویتامین A بیشتر در ریه ها، نایژه ها، گوش ها، سینوس های صورت، حلق، مخاط بینی، مخاط دستگاه تناسلی ادراری، مخاط مثانه، غدد پروستات و واژن دیده می شود، این سلولهای مرده میتوانند مخاطرات زیر را به وجود اورند.این سلولها باعث بسته شدن مجاری غدد مثل مجاری لوزالمعده و مجاری غدد بزاقی می شوند. از همه مهمتر گاهی باعث ترشحات زنانگی (لکوره) شده ، که در نتیجه و از همه مهمتر باعث بوجود آمدن کیست های تخمدان می شود که فراوانترین کیستها را تشکیل می دهند.(به نظر می رسد کیست های فراوان دستگاه ژنیتال با کمبود ویتامین A ارتباط بیشتری داشته باشند).به نظر میرسد آنها که ویتامین A کمتر دریافت میکنند، گسترش باکتریها و سلولهای مرده در بدنشان بیشتر از آن هایی است که ویتامین A به اندازه کافی دریافت کردهاند.

ویتامین A و مقدار آن در بعضی از غذاها

غذاهایی که درصد گرم آنها دوازده هزار واحد کاروتن دارند، عبارتند از: برگ سبز چغندر، برگ ترشک، برگ اسفناج، کاهو، لوبیای سبز، گل کلم، هویج، زردالو، الوچه، سیب زمینی معمولی که در هر صد گرم پنج هزار واحد کاروتن دارد.مصرف یکصد گرم سیب زمینی در روز ویتامین A مورد لزوم را تأمین می کند. گوجه فرنگی، نحود سبز، کرفس، کاهو، مارچوبه، جگر که از نظر ویتامین A بسیار غنی است. قلوه نیز سرشار از ویتامین A است. در شیر و کره و تخم مرغ ویتامین A وجود دارد. جگر ماهی از همه بیشتر ویتامین A دارد.وجود ویتامین A و سایر ویتامین ها بستگی به وضع جغرافیایی آب وهوای هر سرزمین دارد آب و هوای فصول سال در ترکیبات زارعی هر منطقه و تابش نور آفتاب، باران کافی و آبیاری به موقع می تواند ترکیبات گیاهان را دو چندان کند.از این رو نمی توان سبزی همه جا را دارای همه چیز دانست. موقعی که سبزیجات را میکوبند یا چرغ می کنند. باید زودتر مصرف کنند. زیرا اکسیژن هوا وارد آن شده، آن را بی اثر می نماید.(متأسفانه بیشتربانوان برای این که همیشه سبزی آماده داشته باشند، سبزیها را کوبیده مدتی مدید در یخچالی برای روز استفاده آماده می کنند. غافل از این که این کوبیده شده که در معرض اکسیژن قرار دارد نه تنها ویتامین A بلکه بیشتر خاصیت غذایی خود را از دست می دهد).

رابطه جذب ویتامین A با کار کیسه صفرا

اگر صفرا به عللی وارد روده نشود و کیسه صفرا ترشح نکند جذب ویتامین A دچار اختلال میشود. و اگر مدتی طول بکشد آثار کمبود ویتامین A ظاهر می شود. زیرا همه کاروتن به ویتامین A تبدیل نمی گردد.اگر هم ویتامین E به اندازه کافی در بدن نباشد یا کولین کمتری وارد بدن شود هر دو باعث کمبود ویتامین A خواهند شد زیرا بایستی کولین و ویتامین E در محیط حاضر باشند و کیسه صفرا هم ترشح بکند تا ویتامین A جذب شود (این باز دلیلی برای لزوم استفاده از همه غذاهاست ).

رابطه پیری با ویتامین A

ویتامین A از سخت شدن جدار داخلی عروق جلوگیری می کند و این به علت این است که جدار داخلی عروق را نرم و طبیعی نگه می دارد و از ایجاد لخته های داخلی عروقی می کاهد که این خود راه مبارزه با پیری است. از این رو دانشمندان مشاهده کرده اند که مصرف کمی بیش از حد لزوم ویتامین A پیری را به عقب می اندازد و قدرت نیروی جنسی را زیاد می کند.

منابع کلی ویتامین A

پیاز، برنج، خرفه، چغندر، خرمالو، زردآلو، خربزه، تره، گوجه، نارگیل ، خرما، جعفری، اسفناج، ترتیزک، رازیانه، سیب زمینی، گشنیز، هویج، کاسنی، کدو، نخود فرنگی، کنگر، انگور، گیلاس ، الو ، سیب، موز، سویا، پسته، گردو ، نخود، ماش ، شلغم ، عدس ، مخمراب جو ، کاهو، مارچوبه، سیب زمینی ترشی، شوید، هلو، باقلا، ذرت، لوبیا چشم بلبلی.خواص خواندنی از ویتامین A / قسمت اول

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد