خواص دارویی رازک چیست؟!


خواص دارویی رازک چیست؟!

خواص دارویی رازک چیست؟!

رازک

رازک دارای مواد و عناصر گوناگون مؤثری است: دو اسید رزینی و یک آلکالوئید، یک روغن مایع معطر و چندین ماده ازت دار دارد.رازک در عین حال، مقوی کبد و معده و آرام بخش اعصاب وقلب است.به علاوه، مصرف آن برای خانم هایی که در دوران قاعدگی دچار درد و تشنج میشوند توصیه شده است.رازک اشتهاآور و تصفیه کننده خون است.از خواص مهم رازک این است: در عین حال که نیروبخشی است، آرام کننده نیز میباشد. به همین جهت، داروی مؤثری برای سیستم اعصاب است.

معالجه کم اشتهایی

اگر احساس می کنید کم اشتها شده اید، ده تا پانزده گرم از میوه های رازک را که خشک کرده اید در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید. بعد، آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هرروز دو یا سه فنجان از آن را قبل از صبحانه و ناهار و شام بنوشیدند. رازک تقویت کننده تلخی است که شما به اشتها میآورد.

معالجه زخم های جلدی

اگر در بدن خود زخمهایی دارید که خارش دارند و پوست می اندازند، از دمکرده راز که برای معالجه آن استفاده کنید. بدین ترتیب که ده تا پانزده گرم میوه های خشک راز ک را در یک لیتر آب خیلی داغ بریزید و دوازده دقیقه آن را دم کنید. بعد از دم کشیدن، آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هرروز سه فنجان قبل از صبحانه، ناهار، و شام بنوشید.دمکرده رازک تصفیه کننده خون است و وقتی مبتلا به جوش های جلدی شدید باید در هر تغییر فصلی چند روز رژیم رازک بگیرید.

معالجه دل درد

ده تا پانزده گرم میوه های خشک رازک را در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید. بعد، آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و قبل از صبحانه، ناهار و شام، یک فنجان از آن را بنوشید. دم کرده رازک تقویت کننده صفراست و شما هروقت دچار بحران های کبدی، یرقان، و سنگ کیسه صفرا شدید، از این دمکرده کمک بگیرید.

معالجه لنفاتیسم

اگر دچار بیماری لنفاتیسم شده اید و ضعف و ناتوانی گریبان شما را گرفته است، از دمکرده رازک استفاده کنید، زیرا این دمکرده تقویت کننده بدن است و ضعف و ناتوانی را برطرف میکند. طرز تهیه و مقدار مصرف آن به شرح زیر است: ده تا پانزده گرم میوه رازک را در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید و بعد صاف کنید و با عسل شیرین سازید. هرروز قبل از صرف صبحانه، ناهار، و شام، یک فنجان از آن را بنوشید.

معالجه قاعدگی های دردناک

خانم هایی که در موقع قاعدگی دچار درد و تشنج می شوند، برای معالجه آن باید از دم کرده راز که استفاده نمایند. نسخه آن بشرح زیر است:سی تا چهل گرم میوه های خشک رازک را در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دمکنید. بعد، آن را صاف کرده و با عسل شیرین سازید و هرروز قبل از صرف ناهار و شام یک فنجان از آن را بنوشید. دم کرده رازک تشنجات و دردهای گل خانمها را شفا میدهد. توجه داشته باشید که اگر از مقداری که در نسخه های راز کف دستور داده شده تجاوز شود، میتواند شما را مسموم سازد و چشم های شما را ضعیف و خسته نماید. همچنین، موجب سردرد و اختلالات عصبی در شما شود. پس درهر حال از مقداری که در نسخه های شفابخش رازک تعیین کردیم تجاوز نکنید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد