قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / خواص دارویی پیاز
پیاز
پیاز

خواص دارویی پیاز

خواص دارویی پیاز

پیاز واجد آنتی اکسیدان بسیار قوی و جزء عوامل ضد سرطان است. تحقیقات در حیوانات آزمایشگاهی اثر ممانعت کننده پیاز را در رشد تومورها نشان داده است. پیاز منبع سرشار کوئرستین(Quercetin) می باشد که این ماده نوعی آنتی اکسیدان است و در پیاز قرمز بیشتر یافت میشود.

این ماده از ابتلاء به سرطان معده در انسان پیشگیری میکند. پیاز کلسترول بد (LDL) را کاهش داده و موجب افزایش کلسترول خوب (HDL) میگردد (با خوردن حداقل نصف پیاز خام به طور روزانه). مصرف روزانه سیر و پیاز در پیشگیری از پوکی استخوان مؤثر است. محققین در دانشگاه بژن سوئیس نتایج تحقیقات خود را روی راتها با اثر پیشگیری کننده سیر و پیاز در پوکی استخوان به اثبات رسانده اند.

در طی این تحقیق رژیم پیاز در رات های مورد آزمایش، به داشتن استخوانهای محکم تر انجامیده است. این محققین احتمال میدهند که مصرف ممتد و روزانه پیاز بتواند اثر چشمگیر در جلوگیری از پوکی استخوان در انسان نیز داشته باشد. ” پیاز همچنین از پیدایش لخته خون پیشگیری می نماید و در درمان برونشیت مزمن، آسم، دیابت، بیماری های قلبی عروقی و عفونت ها کمک کننده است.

پیاز به عنوان ماده ضد التهاب، ضد میکرب و ضد ویروس نیز شناخته شده است. گاه نیزتولید گاز و سوزش قلب در برخی از افراد حساس می نماید.

کلم: از زمان های قدیم برگ های له شده کلم در درمان دردهای روماتیسمی مورد استفاده قرار میگرفت. امروزه نیز به دلیل خواص درمانی متعدد آن مورد توجه می باشد. در رم قدیم به عنوان داروی ضدسرطان شناخته شده بود. امروزه به عنوان آنتی اکسیدان مهم و ضدسرطان استفاده می شود.

مواد مؤثره کلم متابولیسم استروژن را تسریع می کند و به توقف رشد پولیپ ها و پیشگیری از سرطان پستان کمک می نماید. کلمها منابع سرشاری از اسید آمینه گلوتامین هستند که این ماده برای سلامت و حفظ مجاری گوارشی ضروری است. در واقع روده ها بیشترین بهره را از گلوتامین در بدن میبرند و کمبود آن به اختلال ایمنی و یا نقص در سم زدایی و آسیب مخاط روده ها منتهی می شود.

محققین اظهار می دارند که خوردن کلم بیشتر از یک بار در هفته، ریسک ابتلا به سرطان روده را تا نسبت ۹۹ درصد کاهش می دهد. مصرف کلم پخته ۲ بار در هفته از ابتلاء به سرطان معده جلوگیری میکند. این گیاه همچنین اثر ضد زخم دارد و این تأثیر به خاطر اثرات ضد میکرب و ضد ویروس کلم می باشد. برخی از ترکیبات مهم آن در طی مراحل طبخ از بین میرود، لذا مصرف کلم به طور خام توصیه میگردد. خواص درمانی کلم را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

  • ضد سرطان: وجود کاروتن زیاد در کلم، ریسک ابتلا به سرطان را کاهش میدهد

از رشد تومورها جلوگیری می کند و سیستم ایمنی را تقویت می نماید.

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *