قالب وردپرس درنا توس
خواص شیر و دوغ شتر
خواص شیر و دوغ شتر

خواص شیر و دوغ شتر

خواص شیر و دوغ شتر

به گزارش روزنامهٔ نیویورک تایمز به نقل از نشریهٔ خلیج تایمز از شارجه، استفادهٔ درمانی از شیر شتر را اولین بار دکتر سباح الجاسم از مرکز طب سنتی شیخ زاید در امارات متحدهٔ عربی مطرح کرد. تولید RNAای نوترکیب از پادتن های موجود در شیر شتر به منظور درمان بیماری هایی مانند سرطان، آلزایمر، هپاتیت C و ایدز، طرحی است که انجمن علوم و فناوری عرب بر روی آن تحقیق می کند. دکتر الجاسم با مطالعات آزمایشگاهی، تأثیر مفید شیر شتر را در درمان بیماریهای مزمن و جدی مانند سرطان اثبات کرد.

بر اساس تحقیق دکتر الجاسم، شتر به بیماری جنون گاوی مبتلا نمی شود زیرا در سرم خون و نیز در شیر شتر، مقادیر قابل توجهی پادتن های ضد ویروس وجود دارد که این جانور را از ابتلا به این بیماری مصون می کند. دکتر الجاسم معتقد است که اهمیت بیماریهای میکروبی دیگر مانند التهاب عروق لنفاوی، التهاب پستان، لپتسپیروزیسی، کزاز، بوتولیسم، ریکتزیازیس، طاعون، پاراتوبرکولوزیس و پاستور لوزیس در شتر، بسیار کمتر از دیگر حیوانات اهلی است. یکی از تفاوتهای پادتن های شتر و انسان، در وزن مولکولی نسبتا پایین زنجیرهٔ سنگین پادتن شتر است. پادتنهای شتر به دلیل اندازهٔ کوچک، اختصاصی بودن و قرابت بالا، ساختار ساده و نیز قابلیت رسیدن به گیرنده ها و واکنش با آن ها، توانایی نفوذ به بافتهای متراکم و اتصال به پادگن ها را دارند.

شیر شتر برای تقویت عضلهٔ قلب کودکان و جلوگیری ار ابتلا به بسیاری اثر انواع سرطانها مفید است.

استفاده ارشیر شتر در وعده های غذای روزانه به منظور درمان زخم معده، زخم معده  ،زخم اثنی عشر و بیماریهای سرطانی توصیه می شود.مطالعات نشان میدهد که ترکیب اسیدهای آمینه در شیر شتر مشابه ترکیب هورمون انسولین میباشد و بر همین اساس میران چربی گوشت شتر تنها ۳-۱ درصد است. شییر شتر در درمان ایدر موثر است. ویتامین C موجود در شیر شتر، ۵ برابر بیشتر ارشیر گاو است و چربی و لاکتور آن کمتر اما انسولین آن بیشتر است؛ بنابراین شیر شتر گزینهٔ مناسبی برای بیماران دبا بنی با افرادی است که مبتلا  به عدم تحمل لاکتور هستندشیر شتر رنگ صورت را روشن ن کرده و بلغم و اخلاط را دفع می نماید؛ مقوی است و برای فرونشاندن اوریون مفید میباشد. شیرشتر برای درمان آب اوردگی مفاصل، بیماری های طحال، یرقان، سل، ترمیم رخم ها، تنگی نفس با آسم، کم خونی و بواسیر بسیار مفید است.

  • شیر شتر دارای خاصیت لاغر کنندگی است و یک غذای رژیمی محسوب میشود.

اهالی اروپا حالا شیر شتر می نوشند!

دپارتمان توسعهٔ صنایع لبنی اتحادیهٔ اروپا اعلام کرد که از این پس شیر شتر هم در کنار شیر گاو و بز در اختیار مردم قرار می گیرد؛ البته با این تفاوت که از کشورهای عربی به اروپا صادرمی شود.

اولریخ ورنری، مدیر اجرایی مرکز تحقیقات دبی در مصاحبه با رسانه های امارات متحدهٔ عربی، یادآور شد: «همانطوری که مردم ارتفسیرگاو و یا بر استفاده میکنند، می توانند ارشیرشتر هم به راحتی استفاده کرده و بهره ببرند. شیرشتر به دلیل لاکتور پایین برای افرادی که نسبت به بین ماده حساسیت دارند، مناسب است». وی خاطرنشان کرد: «شیرشتر مقادیر رادی انسولین دارد و مره و طعم آن هم مانند شیرهای گاو و بر است. به همین نایل برای فرد مصرف کننده خوشایند میباشد». دولت امارات متحدهٔ عربی طی طرحی تصمیم دارد این شیر را به کشورهای عضو اتحادهٔ اروپا صادر کند، تا هم از این راه درآمدزایی کرده باشد و هم طعم این مادهٔ غذایی را به اروپاییها بچشاند. در این گزارش، همچنین آمده است که قیمت هر لیتر شیر شتر ۴ درهم معادل ۷۲ پنسی است که البته از قیمت هر لیتر شیر گاو بسیار ارزانتر تمام می شود. این در حالی است که دولت امارات متحده عربی قصد دارد از این شیر در تولید محصولات لبنی هم بهره ببرد تا بتواند صادرات خود را افزایش دهد.

مطلب پیشنهادی

دندانپزشک کودکان معلول

ویژگی های دندانپزشک کودکان معلول

ویژگی های دندانپزشک کودکان معلول   – توجه داشته باشید اهمیت دندانهای شیری به نوبه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *