قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / خواص عرق بید مشک در درمان انفلوانزا در طب سنتی
عرق بید مشک
عرق بید مشک

خواص عرق بید مشک در درمان انفلوانزا در طب سنتی

خواص عرق بید مشک در درمان انفلوانزا در طب سنتی

عرق بید مشک

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی عرق بید مشک است حدود سال ۱۸۲۸ شیمیدان های فرانسوی و آلمانی ماده  فعال پوست بید سفید را استخراج کرده و نام آن را Salicin گذاردند. ده سال بعد یک شیمیسیتایتالیایی ماده متشکله آسپیرین Salicylic acid را استخراج و تصفیه نمود و با این که مسکن قوی Salicin برای اولین بار از پوست بید به دست آمد ولی اولین آسپرین در سال ۱۸۳۹ با استفاده از گیاه دیگری به نام  Meadow sweet هم دارای ماده شیمیایی Salicin است، تهیه شد. در اواسط قرن نوزدهم محققان در تحقیقات خود نشان دادند که alsusta sa Salicylic acid y Salicin

خواص عرق بید مشک

داروی گیاهی تسکین درد

تسکین درد و رفع التهاب مؤثر هستند و متأسفانه هر دو ماده در برخی موارد عوارض جانبی نظیر آشفتگی،

درمان گیاهی اسهال

اسهال، خونریزی معده، و طنینی در گوش (Tinnitus) و حتی مصرف زیادتر از حد مجاز آنها دارای عوارض وخیم تری نظیر جهاز تنفسی و مرگ است. با توجه به عوارض فوق شیمیدان هاماده  استیل سالیسیلیک اسید  که از گیاه اسپیره کوهی می گرفتند اختراع نمودند. هدف از اختراع آسپیرین این بود که ترکیبی درست شود تا ضمن حفظ خواص شفابخشی مفید سالیسیلیک اسید، سعی شود عوارض جانبی نامطلوب آن حداقل باشد. از آن تاریخ آسپیرین به عنوان یک داروی بسیار معروف در اغلب موارد برای تسکین درد و کمک به انواع ناراحتیها مصرف دارد. کارشناسان گیاه درمانی در اروپا و آمریکا در حال حاضر پوست بید سفید را برای رفع سردرد،

درمان گیاهی ارتروز

کاهش آرتروز و سایر انواع دردها و التهاب ها توجیه می نمایند. برخلاف نظر Culpeper، پوست بید سفید در کنترل مالاریا تأثیر قاطع ندارد ولی به هر حال شهرت خود را به عنوان آسپیرین گیاهی حفظ کرده است و مقدار سالیسیلات آن از گیاه اسپیره کوهی بیشتر است.

در مواردی که نیاز به آسپیرین دارید میتوانید از پوست بید استفاده کنید ولی با توجه به این که در ترکیب آسپیرین در مقایسه با گیاه مقدار خیلی بیشتری سالیسیلات وجود دارد، انتظار نداشته باشید پوست بید به سرعت آسپیرین به شما کمک کند.

تحقیقات دیگری نشان میدهد که چون پوست بید مانند اسپیریندارای مقدارکافی املاح سالیسیلات است می تواند فعالیت مواد شیمیایی موسوم به پروستاگلاندین ها که عامل گرفتگیهای عادت ماهیانه ی زنان هستند سرکوب نماید، ولی توجه شود که زنان حامله نباید از پوست بید استفاده کنند و طبق بررسی هایی که در مورد جانوران به عمل آمده نشان داده شده است که خوردن آسپیرین خطر ایجاد نقص عضو و آسیب به جنین را افزایش میدهد.

داروی گیاهی کاهش قند خون

در یک تحقیق آزمایشگاهی دیگری نشان داده شده است که پوست بید سفید ممکن است موجب کاهش قند خون شود ولی اثر آن برای کاهش قند خون در انسان هنوز روشن نیست.

داروی گیاهی کاهش تب

برای کاهش درد و تب و التهاب یک قاشق مرباخوری از گرد پوست بید خشک را در یک پیمانه (۲۰۰ گرم) آب سرد به مدت ۸ ساعت خیس کنید و پس از صاف کردن در هر روز ۳ پیمانه بخورید. چون این محلول تلخ و قابض است ممکن است با کمی عسل و یا آب میوه شیرین دیگری مخلوط شود.

درمان گیاهی سرماخوردگی

این گیاه به کودکان زیر دو سال، زنان باردار، مادران شیرده، اشخاص کوچکتر از ۱۹ سال که مبتلا به سرماخوردگی

درمان گیاهی انفلوانزا

انفلوانزا و آبله مرغان هستند، اشخاصی که مبتلا به اولسر جهازهاضمه و گاستریت و نفخ هستند نباید داده شود.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *