خواص فراوان گیاه جعفری


خواص فراوان گیاه جعفری

خواص فراوان گیاه جعفری

 

جعفری PETROSELINUM CRISPUM(MILL) A. W. HILL

گیاه یک یا دو ساله از خانواده چتردارها Umbelliferae که بلندیش ۵۰ تا ۸۰ سانتی متر بوده، ریشه اش گوشت دار، توخالی و راست و برگهایش سبز تیره و شفاف است. برگهای نزدیک به ریشه آن بیضی شکل و سه گوشه و برگهای بالای ساقه اش دارای سه شکاف است. گل هایش ریز، سفید و جمع شده در چتر می باشد. میوه اش ۲/۵ تا ۳ میلی متر و بیضی شکل و خاکستری تیره است. در ماه های خرداد و تیرگل می کند. وطنش اطراف مدیترانه بوده، در اروپا، آسیا، آمریکا، استرالیا، روسیه و کشورهای همجوار کشت شده و در همه جا به عنوان گیاه سبزیجاتی و ادویه کاربرد دارد.جعفری دارای بوی ویژه و خوبی  می باشد

ترکیب شیمیایی

در ترکیب آن روغن معطر (در برگهای آن ۸٪ و در ترکیب ریشه ۲/۶٪) موجود است. قسمت بالایی گیاه دارای ویتامین های زیر است: B2, B6, B15 وE, C, B1، نیاسین، بیوتین، فلیاتسین. جعفری همچنین دارای فلاونیدها و عناصر معدنی متعددی است. به ویژه کلسیم، آهن و فسفر، میوه آن ۲/۷٪ روغن معطر و نزدیک به ۲۰٪ چربی دارد.

اهمیت اقتصادی

جعفری به عنوان گیاهی معطر، غذایی و دارویی کشت می شود. آن را به شکل ادویه در آشپزخانه، صنایع تولید کنسرو و خشک کردن سبزیجات، به شکل تازه و خشک شده در سوپها، سالادها، خوراکی های گوشتی و مخلفات خوراکی استفاده می نمایند. در طب سنتی برگهای تازه، ریشه و بذر جعفری به عنوان داروی اشتهاآور و ضد نفخ استفاده می شود. جعفری برای درمان بیماری سنگ صفرا و سنگ کلیه، ناراحتیهای شکمی، اختلال قاعدگی و پروستاتیت، دارویی عادی محسوب می شود. شیره تازه و ضماد اجزای روی زمینی آن برای درمان محل ضرب خوردگی ها، آماس ها، گزش حشرات، از بین بردن لک های کک مک و لکههای پیگمانی مورد استفاده است. در طب کهن یونان اسبان ارابه را با جعفری پرورش می دادند تا قوی و پر نیرو شوند. ابومنصور (قرن ۱۰ میلادی) خوردن جعفری را برای خارج کردن سنگها از کلیه و مثانه، درمان آسیت و تب و لرز خلط دار،مفید می پنداشت.  به گفته  ابن سینا جعفری دارویی مفید برای سرفه، تنگی نفس و بیماری های کبد و طحال است. ادرار و خون قاعدگی را دفع کرده و برای زنان حامله مضر می باشد. جعفری کوهی، سنگها را خردمی کند. ابن سینا به اقتباس از نیاکان خود می نویسد: «بعضی بر این گمانند که جعفری شهوت را زیاد می کند. آنها می گویند که حتی خوردن آن برای مادران شیرده ممنوع است چرا که شیر آنها در نتیجه ازدیاد شهوت خراب میگردد». در طب معاصر جعفری به عنوان ماده ای دارویی - پرهیزی استفاده می شود. برگ و ریشه ی جعفری به منظور غنی نمودن خوراک های بی نمک و پرهیزی با ویتامین ها و بهتر کردن مزه به آنها اضافه میشود. این گیاه به سبب داشتن مقادیر زیاد ویتامین ها و کلسیم، به ویژه برای بیماران قلبی و کلیوی مفید است.ما به این نتیجه رسیدیم که شیره ی تازه، همچنین جوشانده ی جعفری ترشح شیرهای معده را زیاد نموده و باعث یک تأثیر فعال بر دفع صفرا می شود. اثبات شده است که روغن معطر جعفری تأثیر مدری دارد و آب ریشه و برگهای آن فعالیت عضلات رحم را افزایش میدهد.گیاه پزشکان بلغارستان جعفری را برای گاستریت، درد روده، سنگ مثانه، سنگ صفراوی و اختلال قاعدگی توصیه می کنند.

روش استفاده

۱. به عنوان صفرا بر ضد نفخ و مدر، یک قاشق چایخوری بذر سائیده شده جعفری را در یک استکان آب گرم به مدت ۸ ساعت در حرارت خانه دم کرده، پالائیده و به مقدار ۰/۵ استکان روزی ۳ تا ۴ بار ۲۰ دقیقه قبل از غذا مصرف می کنند. ۲. برای درمان سنگ کلیه، ۲ قاشق سوپخوری ریشه خرد شدهآن را با ۲ استکان آب گرم آمیخته، به مدت ۲ تا ۵ ساعت دم کرده سپس صاف نموده و به مقدار ۲ قاشق سوپخوری روزی ۴ بار ۲۰ دقیقه قبل از غذا استفاده میکنند.

تدابیر احتیاطی

خوردن جعفری برای زنان حامله ممنوع می باشد. به ویژه برای زنان حامله  ضعیف که اکثراً سقط جنین میکنند خطرناک است.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد