خواص و مضرات بادام زمینی در طب سنتی..!


خواص و مضرات بادام زمینی در طب سنتی..!

خواص و مضرات بادام زمینی در طب سنتی..!

بادام زمینی

مانند آجیل مصرف می شود بادام زمینی گیاه بومی برزیل بوده و از آنجا به نقاط دیگر دنیا راه یافته است .آب و هوای گرم برای کشت این گیاه مناسب میباشد . بادام زمینی گیاهی است یکساله دارای ساقه ای راست که ارتفاع آن در حدود ۳۰ سانتی متر می باشد .برگهای آن مرکب ازدو زوج برگچه است گل های آن دو نوع متفاوت برنگ زرد می باشد که پس از تلقیح ، دم گل خم شده و به سطح خاک می رسدو سپس بتدریج در خاک فرو رفته و میوه در داخل خاک تشکیل می شود. میوه بادام زمینی بطول تقریبی ۴ سانتیمتر است و دریا پوسته شکننده برنگ خاکستری مایل به زرد می باشد . بر روی پوسته یک تا سه برجستگی مشاهده می شود که هر یک محل دانه ها را نشان می دهد . دانه بادام زمینی تقریبا مانند فندق برنگ سفید مایل به زرد بوده ولی تخم مرغی شکل است .پوسته نازکی دانه را پوشانده که برنگقرمز قهوه ای است .بادام زمینی دارای موادی مانند آراشینArachinاراشین ،Conarachin ،چربی ، پروتئین و ویتامین های مختلف است

خواص دارویی بادام زمینی

بادام زمینی از نظر طب قدیم ایران متعادل است . چون بادام زمینی دری پروتئین می باشد بنابراین از نظر غذایی بسیار مهم است . - برای تقویت ریه و طحال مفید است . - کلسترول خوب خون را بالا می برد . - درد معده را از بین می برد . - نرم کننده سینه است . - سرفه خشک را برطرف می کند . - شیر را در مادران شیر ده زیاد می کند. - ملین است . - بسیار مقو ی است . - برای تقویت قوای دماغی مفید است . - به هضم غذا کمک می کند .

مضرات بادام زمینی

بادام زمینی با اینکه غذای بسیار مقوی و خوبی است بعلت اینکه دارای روغن های اشباع شده می باشد کلسترول خون را بالا برده وباعث تصلب شرائین می شود . بنبراین آنهائی که دارای بیماری قلبی بوده و یا کلسترول خونشان بالا است باید از خوردن آن خودداری کنند .اگر کره بادام زمینی میخرید دقت کنید که تازه و از کارخانه مطمئن باشد زیرا در بعضی مواد بادام زمینی و یا کره آن در اثر عدمدقت در تولید ، آلوده به قارچ سمی افلاتوکسینAflatoxinمی شود که سرطان زا بوده و باعث سرطان کبد می شود.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد