قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / خواص گیاه فراسیون اسود از ضدانگل بودن آن تا درمان نقرس
درمان گیاهی روماتیسم
درمان گیاهی روماتیسم

خواص گیاه فراسیون اسود از ضدانگل بودن آن تا درمان نقرس

خواص گیاه  فراسیون اسود ار ضدانگل بودن آن تا درمان نقرس

 فراسیون اسود

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی فراسیون اسود است . فراسیون اسود گیاهی است از خانواده  نعناع Labiatae، علفی و چند ساله به بلندی حدود نیم متر که تا حدودزیادی شبیه به فراسیون سفید است. ساقه  آن چهارگوش و پوشیده از کرک های تیره رنگ می باشد. برگهای آن متقابل، بیضی و ناصاف است و اگر آنها را فشار بدهید، بوی نامطبوعی از آن استشمام می شود، طعم برگها و گلهای آن تلخ است. گلهای آن کوچک، به رنگ بنفش و به ندرت سفید رنگ می شود که به طور گروهی از محل اتصال برگها به ساقه بیرون می آیند، در سطح خارجی جام گلها تارهای سفیدرنگی خوابیده است. این گیاه در کنار جاده ها، پای دیوارها و حاشیه  مزارع در اروپا، افریقای شمالی و آسیا می روید. در ایران نیز به طور خودرو بیشتر در مناطق شمالی ایران در گرگان، ناهارخوران، مازندران، جنوب چالوس و درآذربایجان در باسمنج و چاهریگ و در دیلمان، نزدیک ماکو، کالیبار در ارتفاعات ۱۲۵۰ متری و در دره ی قاسملو دیده میشود.
نام های دیگر این گیاه در طب سنتی عبارت است از: فراسیون مُنتن – سندیان الارض – بلوطی – بالوطی – بلوط،

 

طبیعت آن: گرم و خشک است.

ترکیب شیمیایی: کولین – انواع تانن – ماده ی تلخ ماروبین – یک گلوکوسپونین خنثی که از تجربه ی آن گلوکوز و رامنوز به دست می آید.

خواص درمانی فراسیون اسود:

۱- سی گرم از آن را در یک لیتر آب جوش دم کنید، بعد مقداری بادرنجبویه یا نعناع یا رازیانه ساییده شده را در آب صاف کرده  آن بریزید و آب آن را شیرین کنید و هر صبح، ظهر و شب قبل از || غذا یک فنجان بنوشید.

ضدانگل است،

کرمک و همچنین کرم های اسکاریس را نابود میکند،

مدر است

برای رفع آب آوردگی انساج مفید می باشد،

برای تسکین درد نقرس

روماتیسم نافع است،

برای گذراندن دوران یائسگی زنان

رفع اختلالات عصبی آنان مؤثر می باشد.

۲- پانزده تا سی گرم از سر شاخه های گلدار آن را در یک لیتر آب جوش دم کنید، بعد مقداری انیس سبز ساییده شده را با آب صاف کرده  آن مخلوط کرده و هر صبح و شب قبل از غذا یک فنجان بنوشید. آرامش محسوس حاصل می شود،

ضداسپاسم است، در موارد یائسگی و رفع اضطراب و اختلالات عصبی داروی  مؤثری است.

درمان گیاهی روماتیسم

۳- شصت تا هفتاد گرم از آن را در یک لیتر آب پانزده تا بیست دقیقه بجوشانید و از آب آن به صورتمالیدنی برای درمان نقرس و روماتیسم هر روز استفاده کنید، مؤثر خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *