خواندنی های مراقبت از ناخن


خواندنی های مراقبت از ناخن

خواندنی های مراقبت از ناخن

 

مراقبت های روزانهٔ ناخن مطمئناً مصرف داروها و شیمی درمانی، باعث تغییراتی در ناخنها و لایهٔ روی آنها میشوند. در این زمان ناخنهای شما شکننده تر، بی رنگ تر و شیاردار می شوند. حتی ممکن است در رشد ناخن هم تغییراتی ایجاد شود و لایهٔ روی آن بالا بیاید.

۱) در این زمان ناخن های خود را هم برای ظاهر بهتر و هم سلامتی کوتاه نگه دارید.

 ۲) باکرم دور ناخن و یا ویتامین E اطراف ناخن را ماساژ دهید، تا از خشک شدن، شکاف برداشتن و ریشه در آوردن ناخن جلوگیری شود.

 ۳) به هیچ وجه گوشتهای دور ناخن را نگیرید. فقط کافی است آنها را به طرف عقب در جای خود قرار دهید.

 ۴) همیشه هنگام انجام کارهای منزل مخصوصاً موقع شستن ظرفها از دستکش استفاده کنید. اگر دستها بیش از حد در معرض آب و مواد شوینده قرار گیرند، لایه روی ناخن مبتلا به قارچ عفونی میشود.

 ۵) از لاک ناخن و یا براق کنندهٔ ناخن برای حفظ آنها در برابر عوامل محیطی استفاده کنید.

 6) بالا کف پاک کن روغنی که حاوی فرمالدهید آزاد است لاکهای ناخن های خود را پاک کنید. زیرا ناخن در طول بیماری ضعیف و شکننده می شود.

 ۷) از چسباندن ناخن مصنوعی بر روی ناخنهای خود خودداری کنید. اہر وھاC( در بیماریهای خیلی سخت، ابرو باریک و یا ریخته میشود. خط طبیعی ابروی خود را پیدا کنید، و با چسباندن ذرات پر مانند. و نرم بر روی آنها، ظاهری طبیعی بدست آورید. توصیه: میتوانید از عکسی که قبل از بیماری گرفته اید برای این کار استفاده کنید.

 ۱) مداد ابرویی که همرنگ موها و یا کلاهگیس شماست به کار ببرید.

 ۲) مدادی را به طرف بالا روبروی بینی خود در راستای گوشهٔ درونی چشم نگه دارید. این دقیقاً جایی است که ابرو شروع میشود.

 ۳) نقطهای درست بالای استخوان ابرو رسم کنید.

۴) در حالی که به جلو نگاه می کنید، مداد را در راستای گوشهٔ خارجی قسمت رنگی چشم قراردهید. نقطه ای بر روی ابرو بگذارید .این محل بالاترین نقطه خط ابروست.

۵) مداد را به طور اریب از گوشهٔ پائینی بینی به طرف گوشهٔ خارجی چشم امتداد دهید، و نقطه ای رسم کنید. این نقطه آخرین محل و انتهای ابروی شما میباشد. توصیه: گوشهٔ خارجی ابروی شما نبایستی پایین تر از گوشهٔ داخلی ابرو (نزدیک بینی) باشد. .در این صورت، صورت ظاهری اخمو پیدا میکند

6) نقاط به وجود آمده را به وسیلهٔ مداد ابروی نرمی به هم وصل کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد