خوردن هویج را فراموش نکنید ….!!


 خوردن هویج را فراموش نکنید ….!!

 

خوردن هویج را فراموش نکنید ....!!

  در هویج آنچه که مورد استفاده قرار می گیرد ریشه و میوه آن است که حاوی مواد مغذی و ای اکسیدان، پرو ویتامین A و نوعی انسولین گیاهی است که از میزان قند خون می کاهد.Image result for ‫هویج‬‎

خواص هویج

- هویج، موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.- هویج، مقدار کلسترول خون را پایین می آورد.- اگر هویج مصرف کنید، بینایی شما تقویت می شود و می توانید در شب بهتر ببینید.- اگر اسهال دارید، هویج مصرف کنید.- هویج بدن را از سرما محافظت می کند.- هویج، تصفیه و تمیز کردن کبد را با خارج کردن صفرا و چربی ها انجام می دهد و کلیه ها را تقویت می کند.- خوردن هویج برای تمیز کردن و استحکام دندان ها مفید است.- هویج دارای هورمونی است که مانند انسولین عمل می کند و قند خون را تنظیم می کند. لذا برای بیماران دیابتی بسیار مفید است.- افراد زیادی هستند که برای محافظت پوست شان در برابر اشعه خورشید، هویج می خورند.اما شما مراقب باشید، زیرا هویج پوست تان را از سوختگی آفتاب محافظت نمی کند.

هویج و خانم ها

مادران شیرده اگر هویج بخورند، شیرشان زیاد می شود.هویج به کاهش خونریزی قاعدگی کمک می کند.

هویج و سرطان

-مصرف ۱ عدد هویج در روز، از بروز سرطان ریه جلوگیری می کند.-هویج مانند دیگر سبزی ها دارای فیبر است ، از این رو از سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند.-دریافت زیاد کاروتن، ۲۰ درصد سرطان سینه را در زنان یائسه کاهش می دهد.- دریافت زیاد کاروتن، ۵۰ درصد سرطان مثانه، رحم، پروستات، کولون (روده بزرگ)، حنجره و مری را کاهش می دهد.

هویج و پوست

- هویج دارویی برای بهبود زخم است.- با مصرف هویج، آکنه و جوش را از بین ببرید.- هویج را با مقدار کمی نمک مخلوط کنید. مخلوط حاصل برای درمان اگزما به کار می رود.

هویج و درمان بیماری ها

- افرادی که هویج مصرف می کنند، بیماری های قلبی را از خود دور می کنند.- هویج درمان کننده سنگ صفرا، بیماری های کبدی، سیفلیس و سل است.- از سرفه های مداوم جلوگیری می کند.- در زمان های قدیم، مصریان از هویج در درمان نیش زهرآلود مارها استفاده می کردند.- پزشکان، هویج را برای درمان گازکرفتگی سگ تجویز می کردند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد