قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / خوردن گلابی وحشی برای درمان اسهال مناسب است!
گلابی وحشی
گلابی وحشی

خوردن گلابی وحشی برای درمان اسهال مناسب است!

خوردن گلابی وحشی برای درمان اسهال مناسب است!

میوه گلابی وحشی

یکی دیگر گیاهان دارویی که امروز به معرفی آن میپردازیم گیاه دارویی گلابی وحشی است. میوه  آن خیلی کوچک و سفت است و به اصطلاح در گوشت آن ریگ های گوشتی ریزی هست که زیر دندان احساس میشود.

پزشکان روسی به مردان توصیه می کنند گلابی وحشی مصرف کنند. مردان می توانند با مصرف کمپوت گلابی وحشی سه بار در روزبه میزان نیم لیوان قبل از غذا , خود را در مقابل ناراحتیهای پروستات بیمه کنند. این دوره نباید از یکماه و نیم کمتر باشد و در صورت افزایش این مدت می توان بیماریهای کهنه پروستات را هم درمان کرد.

گلابی میوه خوشمزه و پرخاصیت فصل تابستان است .بهتر است بدانید که قسمت هایی از درخت گلابی که مورد استفاده غذایی و درمانی قرار می گیرد کدامند:1- میوه 2- برگ 3- پوست درخت آن است.در واقع گلابی را می توان بصورت خام یا پخته ( مربا و کمپوت) مصرف نمود و میل کرد.جتاب است بدانید که گلابی میوه ای عالی و گوارا و پرآب و خوشمزه می باشد که خاصیت لینت دهندگی دارد.گفتنی است که افرادی که یبوست دارند حتما سعی کنند 1 تا 2 عدد گلابی در روز میل کنند و بلافاصله 1 لیوان آب ولرم بنوشند که خاصیت ملین آن قوی تر گردد تا تاثیر درمانی داشته باشد.جالب است بدانید که گلابی میوه ای است که به آسانی هضم و جذب بدن می شود.به یاد داشته باشید که گلابی دارائ دانه های بسیار ریزی است که به ویژه نزدیک هسته آن زیادتر است.به طور کلی این دانه ها از جنس سلولز است و در دستگاه گوارش هضم نمی گردد.از این رو با عبور از دستگاه گوارش ، معده و روده را پاک می کند و کلیه مواد زائد باقیمانده در شکم را برطرف می کند.بهتر است بدانید که اگر پوست گلابی که در معرض نور خورشید قرار دهید ، از نظر ویتامین ها غنی تر می شود.لازم به ذکر است که به اضافه  قسمت عمده فیبر گلابی در پوست آن می باشدبنابراین نباید هنگام خوردن ، پوست آن را از خود گلابی جدا نمایید.

طبیعت آن: سرد و خشک است.

خواص درمانی گلابی وحشی:

درمان گیاهی اسهال

۱- خشک کرده  آن را بکوبیدو بخورید. قابض است و اسهال را بند می آورد.

درمان گیاهی جراحت

۲- ریختن گرد خشک آن روی جراحتها برای خشک کردن جراحت و التیام آن مفید است.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *