قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان دیابت / داروهای جدید در دیابت
دیابت
دیابت

داروهای جدید در دیابت

داروهای جدید در دیابت

قرص های ساخارین که به نام قند طبی معروف شده اند، زیان آورند. خوردن قرص های جدید نیز که معروف به ضد دیابت است عوارض دارند و بنده معتقدم کسانی که از رژیم فوق پیروی می کنند، نیازی به خوردن این گونه قرص ها ندارند.

دیابت نوع 2 از جمله شایع‌ترین انواع دیابت است که حدود 24 میلیون نفر از مردم ایالات متحده را مبتلا کرده و بیش از 90 درصد از موارد ابتلا به دیابت در این کشور را شامل می‌شود. بالا بودن قند خون در درازمدت باعث افزایش خطر بروز عوارض کشنده دیابت نظیر بیماری قلبی، کوری و تخریب عصبی و کلیوی می‌شود.
اینووکانا اولین داروی مورد تایید FDA برای درمان دیابت متعلق به گروه مهارکننده‌های سدیم-گلوکز کوترانسپورتر2 محسوب می‌شود. اینووکانا با بلوک بازجذب گلوکز در کلیه‌ها باعث افزایش ترشح آن می‌شود. اثربخشی و ایمنی اینووکانا در 9 مطالعه بالینی روی بیش از 10 هزار بیمار مبتلا به دیابت نوع2 مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج بهبود قابل‌توجهی در سطح هموگلوبین A1C (شاخص وضعیت کنترل قندخون) و نیز میزان قندخون ناشتا را نشان داده‌اند.
در مطالعات متعدد اینووکانا به صورت منوتراپی و در ترکیب با سایر داروهای ضددیابت از جمله مت فورمین، سولفونیل اوره، پیوگلیتازون و انسولین مورد بررسی قرار گرفته است.

اینووکانا نباید برای درمان مبتلایان به دیابت نوع 1، بیمارانی که میزان بالای کتون در خون یا ادرار آنها مشاهده شده است (کتواسیدوز دیابتی) و نیز در بیمارانی که نارسایی شدید کلیوی دارند یا تحت دیالیز قرار می‌گیرند تجویز شود.

سازمان غذا و داروی آمریکا 5 مطالعه پس از ورود دارو به بازار مصرف برای اینووکانا شامل یک مطالعه روی اثر آن بر وضعیت قلبی-عروقی بیماران، یک مطالعه درمورد فارماکوویژیلنس آن برای کنترل بدخیمی‌ها، موارد شدید پانکراتیت، حساسیت به نور، مشکلات کبدی و اثرات آن در دوران بارداری، یک مطالعه روی ایمنی وضعیت استخوان‌ها و دو مطالعه روی اثربخشی و ایمنی آن در گروه کودکان درخواست کرده است.

شایع‌ترین عوارض ناشی از مصرف اینووکانا عبارتند از عفونت قارچی واژن
(ولوو واژینیت کاندیدیایی) و عفونت ادراری.
از آنجا که اینووکانا بر تولید ادرار موثر است، ممکن است باعث کاهش حجم داخل عروقی و در نتیجه افت فشارخون وضعیتی شود.

مطلب پیشنهادی

توصیه های مهم غذایی

توصیه های مهم غذایی چیست؟!

توصیه های مهم غذایی چیست؟! توصیه های مهم غذایی  خوردن دارچین برای زنان باردار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *