قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / گیاهان موثر در بهبود انواع زخم در طب سنتی
داروهای گیاهی در زخم رگ و پی
داروهای گیاهی در زخم رگ و پی

گیاهان موثر در بهبود انواع زخم در طب سنتی

گیاهان موثر در بهبود انواع زخم در طب سنتی 

داروهای گیاهی در زخم رگ و پی

– موم، صمغ درخت صنوبر، شیر گیاه، شیر سگ، زفت و روغن زیتون غلیظ پرمایه از هریک نیم جزء روغن زیتون عادی یک جزء همه را در هم مخلوط کن و مرهم ساز و برجای زخمی بگذارد.images-14

– روغن ماهی با عسل مخلوط شده تأثیر سودمندی روی زخم های عفونت یافته دارد عسل از خونریزی زخم ها جلوگیری می کند موجب انعقاد سریع خون می گردد.

-جوشانده میوه های مورد صحرائی که میکروب تیفوئید را سترون می کند و در ورم روده و آلودگی کلی باسیل مؤثراست و برای ضد عفونی و غرغره گلو درد می توان مصرف دارد.

 -در اگزما وزخم های گوناگون عصاره میوه تازه مصرف دارد.

 -گل همیشه بهار را برای ضدعفونی زخم ها ۲ تا ۴ گرم بصورت ضمادیا پماد بکار می برند.

– خراش ها را با ۵ میلی لیتر تنطور گل همیشه بهار (کالاندولا) با کرم راعی (هوفاریقون) روی بریدگی ها و پارگی های پوست بمالید.

 بومادران .Achilla. Mill برای درمان زخم بسیار مؤثراست از آنجا که آشیل قهرمان یونانی این گیاه را برای درمان زخم زردپی پشت پای خود بکار می برده به آن اسم لاتین آشیلا داده اند.

گل راعی (هوفاریقون) خاصیت ضدالتهاب بیرونی دارد و برای درمان سوختگی ها و مشکلات مفاصل مناسب است.

– درمان گیاهی التیام زخم:

چنانچه مقداری برگ درخت بلوط تازه را کوبیده وله شده آن را بر جراحات وزخم ها ضماد نمایند از پیشرفت و وسعت جراحت وزخم جلوگیری کرده و درمان  و التیام آن اثر فوری دارد.

جهت سفید کردن و رفع زردی دندانها:

مقداری از برگهای درخت بلوط را سوزانده و نرم سائیده و بردندانها با مسواک بمالند موجب سفید شدن دندانها می شود.

۲۰ گرم برگ درخت بلوط و ۱۵ گرم برگ درخت انجیر و ۱۵ گرم چوب درخت مو مخلوط کرده سوزانده و خاکستر نرم آنها را روزی ۲ مرتبه به دندانها بکشید.

 صمغ صبر زرد یا چادروا به صورت محلول در آب اثر ضدعفونی والتیام دهنده قوی دارد و در پاسمان زخم ها مخصوصاً در دامپزشکی و همچنین در سوختگی ها بکار میرود.

 شستشوی زخم های مزمن و عفونی:

ریشه ایرسا ۵۰ گرم، گلنار ۱۵ گرم، جفت بلوط ۱۵ گرم، تخم مورد ۲۰ گرم، ریشه را نیمکوب کرده مخلوط نمایند، ۴ قاشق غذاخوری در ۳ لیوان آب جوشانده تا نصف شود بمالند.

شستشو و پانسمان زخمهای کهنه:

صبر زرد ۵ گرم، مقل ۵ گرم، مرمکی ۵ گرم، ۵ گرم همه را نرم سائیده با ۱۰۰گرم روغن زیتون مخلوط نموده بجوشاند و با آن محل بیماری را پانسمان کرده و نیز بر آن ضماد نمایند.

 شستشوی واژینال، زخمهای کل رحم و سایر زخم ها :

تخم ترشک ۱۵ گرم، جفت بلوط ۱۵ گرم، میوه سرو با کاج ۲۵ گرم، گلنار ۲۰ گرم، مازو ۱۵ گرم:

میوه کاج را نیمکوب کرده مخلوط نمائید ۴ قاشق غذاخوری با ۳ لیوان آب جوشانده تا نصف شود با یک سرنگ ۲۰ سی سی خود را بشویند و سایر زخم هارا به طریق پانسمان بندید

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *