داروی گیاهی مقوی نیروی جنسی و زیاد کننده اسپرم


داروی گیاهی مقوی نیروی جنسی و زیاد کننده اسپرم

دانه پنبه

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی دانه پنبه است . گیاه دارویی دانه پنبه دارای ترکیبات شیمیایی ۳۰ تا ۱۸ درصد روغن ثابت که در گونه های مختلف متفاوت است. می باشد . طبیعت پنبه دانه  گرم و تر است.

خواص دانه پنبه در طب سنتی:

  1. ۲۰ گرم مغز آن را بخورید.
  2. برای نرم کردن سینه و شکم نافع است،
  3. سرفه را تسکین میدهد،
  4. نرم کننده ی پوست و مخاط می باشد،
  5. ملین است،
  6. ترشح شیر را افزایش می دهد،
  7. سردرد را تسکین میدهد،
  8. در گرم مزاجها مقوی نیروی جنسی است
  9.  برای ازدیاد اسپرم مؤثر می باشد.
تذکر: مضر کلیه است و مصلح آن بنفشه می باشد.

کنجاله دانه پنبه

دانه پنبه را پس از جداکردن الياف و گرفتن کرک‌هاى آن (لينترگيرى) شکسته و از مغز دانه تحت اثر حرارت و فشار و حلال‌هاى آلى، روغن آن را استخراج مى‌نمايند. کنجاله تخم پنبه در ايران توليد مى‌شود و يکى از منابع پروتئينى گياهى ارزان قيمت براى تغذيه دام و طيور و ماهى است. ترکيب شيميائى کنجاله تخم پنبه بسته به‌نوع تهيه آن فرق مى‌کندترکیب شیمیایی کنجاله دانه پنبهدر هر یک صد گرم آرد کنجاله ی تخم پنبه مواد زیر وجود دارد: آب ۶ گرم - پروتئین ۴۸ گرم - مواد چرب ۶ گرم - هیدراتهای کربن ۳۱ گرم - کلسیم ۲۸۳ میلی گرم - فسفر ۱۱۱۲ میلی گرم - آهن ۱۲/۶ میلی گرم - تیامین ۱/۲۱ میلی گرم - رایبوفلاوین ۰/۸۴ میلی گرم - نیاسین ۶/۵ میلی گرم -گلوتامیک اسید ۳/۸ درصد.ویتامینها ی کنجاله دانه پنبه ۶۰A واحد بین المللی در کنجاله ی تخم پنبه وجود دارد.

خواص کنجاله تخم پنبه در طب سنتی:

خوردن آن برای معالجه ی کمبودهای روانی اطفال و نوجوانان مفید میباشد. 

 ریشه پنبه

یکی دیگر از مشتقات پنبه ریشه ان می باشد که دارای خواص بسیار زیادی در طب سنتی ایرانی می باشد .

خواص ریشه پنبه:

۱- آب جوشانده ی آن را بنوشید. قابض است، برای معالجه ی اسهال خونی مفید میباشد، مدر و قاعده آور است و ترشح شیر را افزایش می دهد.۲- آن را با برگ پنبه مساوی بجوشانید و در آب آن بنشینید. برای رفع اختناق رحم و رفع درد آن نافع است.۳- آن را بکوبیدو بپزید و ضماد کنید. نرم کننده ی ورمها است.۴- آن را بسوزانید و دود آن را به مقعد بدهید. برای بواسیر نافع است.

پوست کلوزه

خواص درمانی پوست کلوزه در طب سنتی:

درمان گیاهی اگزما۱- پوست کلوزه ی سبز را که پنبه هایش خارج شده باشد، بپزید و شیرهای آن را با سرکه مخلوط کرده و بر موضع زخم بمالید. اگزما را درمان میکند. 


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد