قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص کودکان / دانستنی هایی از بیماری کرمک در کودکان
نشانه های بیماری کرمک در کودکان
نشانه های بیماری کرمک در کودکان

دانستنی هایی از بیماری کرمک در کودکان

دانستنی هایی از بیماری کرمک در کودکان

نشانه های بیماری کرمک در کودکان

بسیاری از کودکان و افراد بالغ، بدون ظاهر ساختن نشانه های ابتلا به این بیماری، حامل کرمک بوده و میتوانند دیگران را مبتلا سازند. بارزترین نشانهٔ این بیماری عبارت است از خارش های شبانه در ناحیهٔ مقعد.این خارش ها به قدری شدید هستند که مانع خواب کودک می شوند. خارش های روزانه نیز در کودک بیاشتهایی پدید میآورند. نواحی قرمز رنگ در قسمت مقعد و باسن، که براثر خاراندنهای مکرر به این صورت درآمده، قابل مشاهده است.

%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%da%a9%d8%b1%d9%85%da%a9-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86-%d8%a2%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c%d8%af%d8%9f

کرمک ها گاهی وارد آلت تناسلی خانمها شده و خارش هایی خفیف در این ناحیه ایجاد میکنند. گاهی نیز حضور کرمک ها را روی مدفوع می توان دید. بهترین راه پی بردن به آلودگی کودک، نگاه کردن دقیقی به مقعد او در هنگام شب است. چراغ اتاق را خاموش کرده، مقعد را بازنموده و با چراغ قوه آن را بازرسی نمایید. پس از بازرسی، دست خود را با اب و صابون بشویید. برخی کودکان متوجه کرمک می شوند اما به دلیل خجالت، سعی میکنند بدون هیچ گله و شکایت آن را تحمل کنند. در صورت ملاحظهٔ خاراندن مقعد، سعی کنید او راقانع سازید  که به شما اجازه دهد تا برای تشخیص کرمک، مقعد او را بازرسی نمایید.

حتی اگر کرمکی مشاهده نکردید به پزشک اطلاع دهید تا با استفاده از نوارهای چسبان، وجود کرمک را تشخیص دهد. چنانچه وجود کرمک قطعیت پیدا کرد، باید از داروی خوراکی ضد انگلی استفاده نمود. با توجه به این که ممکن است آلودگی مجدد روی دهد، دو هفته پس از مصرف دارو باید بار دیگر آن را مورد استفاده قرار داد. در صورت بروز مجدد ناراحتی نیز باید تمام افراد خانواده تحت درمان قرار گیرند.

مطلب پیشنهادی

مخملک

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟   یکی دیگر از بیماری هایی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *