قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / دانستنی هایی از کک مک…..
دانستنی هایی از کک مک.....
دانستنی هایی از کک مک.....

دانستنی هایی از کک مک…..

دانستنی هایی از کک مک…..

برای جلوگیری  از کک مک چه کنیم 

1.ویتامین PP از کک مک جلوگیری می کند و باعث زیبایی پوست میگردد. این ویتامین در نخود فرنگی، گندم سیاه، پرتقال، تخم مرغ،اسفناج، مخمر آب جو، گندم، غلات، حبوبات، سبزی ها، میوه ها،گوشت، شیر و جگر گاو موجود می باشد.

۲. برای درمان کک مک آرد برنج را با عرق رازیانه مخلوط نموده به صورت ماسک روی صورت بگذارند. آقایان آرد برنج را با آب خربزه مخلوط نموده روی صورت بگذارند.

۳. برای درمان کک مک از ماسک سوخته جو استفاده کنند.

4. جهت درمان کک مک نخود را کوبیده به صورت ضماد بگذارند.

۵. برای درمان کک مک پودر ماش را با عرق مورد مخلوط کرده به.صورت ضماد بگذارند

6.آب جعفری را بگیرید و آن را با آبلیموی تازه، مخلوط کنید. شما می‌توانید روزی 2 بار محل کک‌ومک‌هایتان را با این ترکیب، بشویید.

7.پیش از خواب، کمی روغن کرچک روی پوست صورتتان بمالید. ترکیب‌های موجود در روغن کرچک می‌توانند باعث کمرنگ شدن لکه‌های کک‌ومک بشوند.

8.اگر روزی 2 تا 3 مرتبه ماست ترش روی صورتتان بمالید، کک‌ومک‌هایتان کمرنگ می‌شوند.

9.تربچه و شکر را با هم مخلوط کنید و ترکیب به‌دست آمده را 30 دقیقه روی پوستتان قرار دهید. اگر هر روز و به مدت 3 هفته این کار را انجام بدهید، ‌تا 2 ماه از شر لکه‌های پررنگ کک‌ومک خلاص خواهید شد.

10.یک قاشق غذاخوری زردچوبه را با یک قاشق سوپ‌خوری ماست ترش مخلوط کنید و آن را به‌مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوستتان بگذارید. با این کار، هم کک‌ومک‌هایتان را کمرنگ می‌کنید و پوست صورتتان را روشن‌تر و شفاف‌تر.

11.هر روز به‌خصوص در روزهای گرم که امکان تشدید کک‌ومک وجود دارد، گوجه‌فرنگی بخورید. ترکیب‌های موجود در گوجه‌فرنگی می‌تواند از بروز یا تشدید کک‌ومک، پیشگیری کند.

12.روزی 2 تا 3 مرتبه، صورتتان را با آب انبه ماساژ دهید و سپس آن را آب خنک بشویید.

13.هر شب، پیش از خواب، صورتتان را باآب هویج ماساژ دهید و بگذارید آب هویج تا صبح روی پوستتان باقی بماند. بلافاصله بعد از بیدار شدن هم پوستتان را با آب ولرم بشویید تا تاثیر آب هویج را روی کک‌ومک‌هایتان ببینید.

14.خوردن خوراکی‌ها یا موادغذایی حاوی ویتامین C و E می‌تواند در کاهش ایجاد و تشدید کک‌ومک بسیار موثر باشد.

15.اگر روزی یک مرتبه صورت خود را با آب و سرکه بشویید، می‌توانید به کمرنگ شدن لکه‌های کک‌‌ومک‌تان به مرور زمان، امیدوار باشید.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *