قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص کودکان / دانستنی هایی از گری در کودکان…
گری در کودکان
گری در کودکان

دانستنی هایی از گری در کودکان…

دانستنی هایی از گری در کودکان…

گری در کودکان چگونه است؟

این بیماری با توجه به جراحت حلقهای شکلی که روی پوست ایجاد می کند، بدین نام خوانده شده است. این جراحات دارای تاول های ریز و قرمز و کبره پوستی در اطراف خود هستند. قطر حلقهٔ یاد شده به تدریج افزایش مییابد (به قطر یک اینچ) و مرکز آنصاف می شود. این عارضه را می توان در روی صورت، ناحیهٔ تناسلی و پاها مشاهده کرد. نشانهٔ دیگر بیماری، خارش در ناحیهٔ مجروح است.

adhd-koodak-ravanshenasi-01

مبتلا شدن ناخن ها به این زخم، شکنندگی و ضخیم شدن آنها را سبب میشود. شاید شما با عفونتی که سوزش و خارش شدیدی دارد و در اصطلاح به آن «پای ورزشکار» میگویند، آشنا باشید. بروز این زخم در پاهای افراد بالغ به طور معمول بیش از کودکان است. گری به وسیلهٔ گونه های مختلفی از قارج ها به نام متافیتها نیز ایجاد می شود. گسترش عفونت از طریق تماس مستقیم بازخم و یا تماس با وسایل و لباس های شخص آلوده انجام میگیرد. این وسایل عبارت اند از شانه، کلاه و تل سرکه رشته هایی از موی فرد الوده را به همراه دارند.

کف حمام نیز می تواند در صورت قدم زدن فرد بیمار با پای برهنه آلوده گردد. اگر در منزل حیوانات خانگی دارید و آنها دچار گری هستند، برای جلوگیری از انتقال بیماری به کودک خود، حیوان بیمار را هر چه زودتر به نزد دامپزشک ببرید و او را درمان کنید. این بیماری از حیوان به انسان قابل سرایت است. بهترین راه پیشگیری عبارت است از رعایت بهداشت فردی و خودداری از تماس با فرد آلوده. پس از استحمام، پاهای کودک را به دقت خشک کنید زیرا قارج گری قادر است به راحتی در ناحیهٔ مرطوب رشد کند. به محض مشاهده علائم، کودک را نزد پزشک ببرید. طی دورهٔ درمان بیماری، از رفتن کودک به استخر جلوگیری کرده و شانه و کلاه و تمام وسایل آلودهٔ او را دور بریزید.

مطلب پیشنهادی

مخملک

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟   یکی دیگر از بیماری هایی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *