دانستنی هایی درباره علل و درمان خشکی مو


دانستنی هایی درباره علل و درمان خشکی مو

دانستنی هایی درباره علل و درمان خشکی مو 

عوامل موثر در خشکی مو :

تأثیر رنگ مو : در سنین میانسالی فعالیت بدن در تولید رنگدانه کاهش مییابد و مورنگ خود را از دست میدهد. با ظهور تارهای سفید مو، بعضی با استفاده از محلول های رنگی سعی می کنند مو را به رنگ اولیه برگردانند. قبل از رنگ کردن مو تأمل کنید. بعضی از رنگ های تجاری دارای ماده متالیک هستند که باعث شکنندگی مو می شوند. قبل از استفاده از رنگ با متخصص مشورت کنید.hair-split-ends-620x380

دکتر میلر معتقد است همان گونه که فرد نمی تواند خودش دندان هایش را معالجه کند، رنگ کردن مو بوسیله فرد صحیح نیست. در صورت تمایل به رنگکردن مو باید به متخصص مربوطه مراجعه گردد زیرا افراد متخصص از موادی استفاده می کنند که مدت کمتری نیاز دارد تا روی مو بماند و ضررش کمتراست.

برطرف کردن تاب مو :

دلیل تاب برداشتن مو بلافاصله پس از استحمام روشن نیست. دکتر میلر معتقد است که بخشی از این مطلب قابل کنترل نیست زیرا رشد موی سر به صورت های گوناگون انجام می گیرد. به همین دلیل است که موی هر فرد، فرم خاص خود را دارد و بعضی ها موهای بدفرم و خوابیده دارند که با صرف کمی وقت و هزینه می توان آن را خوش حالت کرد.

استفاده از ژل و موس :

برای فرم دادن به مو، از یک نوع ژل یا موس استفاده کنید. ژل باعث مرتب شدن مو شده و از سیخ شدن موهای بدفرم جلوگیری میکند. برای مرتب کردن موهای مجعد یا خوابیده (لخت و بی حالت) از موسی استفاده کنید. به هر حال استفاده از فرم دهندهٔ ملایم به مو فرم و حالت میبخشد. .

حالت الکتریسیته در مو :

در زمستان الکتریسیته ساکن باعث بلند شدنتارهای مو در حین شانه کردن میشود که بهتر است قبل از شانه کردن، شانه را خیس کنید و به آرامی در موها فرو برید. .

خیس کردن مو :

در صورتی که به هیچ طریق نتوان تاب موها را از بین برد باید موها را مجدداً خیس کرده و از خشک شدن خود به خود مو جلوگیری و از سشوار با درجه ملایم در فرم دادن به موها استفاده کرد.

مشورت با آرایشگر : در صورت وجود هر نوع سوال با آرایشگری که با فرم و ویژگی های موی شما آشنا است مشورت کنید. در صورتی که آرایشگر ثابتی ندارید یکی را انتخاب کنید و به خاطر داشته باشید که مشاوره در هر بار کوتاه کردن نیاز نیست. دکتر میلر ماهی یک بار مراجعه به آرایشگر را توصیه می کند که باعث حفظ فرم و حالت موها می شود و نگرانی فرد از طاس شدن را کاهش میدهد.

 میزان شیوع خشکی مو:

هر فردی در طول زندگی به نوعی با مشکل مو روبرو می شود که.یکی از عوارض زندگی است

عوامل مؤثر خشکی مو :

اغلب ناراحتیهای مو موروثی است. بیشتر افرادی که به طاسی مبتلامی شوند به دلیل شستشوی زیاد مو با مواد نامناسب و قرار گفتن مستقیم در معرض آفتاب و حرارت مستقیم است که بسیار زیان بخش است.

گروه سنی : داشتن مو با مشکلاتی همراه است. در سنین ۵۰ سالگی موها نازک تر، خشک تر و شکننده تر می شوند. .

جنسیت: خانم ها معتقدند که با مشکلات بیشتری روبرو هستند و در مجموع بیشتر مراقب موهای خود هستند و کمتر در معرض آسیب مو قرار می گیرند.

مراجعه : در صورت بروز مشکل به آرایشگر یا متخصص مو مراجعه گردد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد