دانستنی هایی درباره ی ام اس خردسالان


دانستنی هایی درباره ی ام اس خردسالان

دانستنی هایی درباره ی ام اس خردسالان

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این شبکه میتوانید به سایت زیر بروید: www.nationalmssociety.org/pednetwork

آگاهی درمورد ام اس دوران خردسالی

از چهارصد هزار فرد مبتلا به ام اس در آمریکا، چیزی حدود هشت تا ده هزار نفر از آنها را خردسالان و نوجوانان تشکیل میدهند. علایم ابتدایی بیماری در آنها از سیزده ماهگی هم دیده شده که باعث می شود تشخیص بیماری حتی از دو سالگی ممکن شود.

به هرحال، ام اس اکثرا در نوجوانی تشخیص داده می شود. حدود ده تا پانزده هزار کودک خردسال هم حداقل یک علامت دال بر وجود ام اس از خود بروز دادهاند. بعضی از این افراد - و البته نه همه ی آنها - در آینده مبتلا به ام اس شونداگرچه در با موارد، تشخیص بیماری ام اس در انها تا زمانی که بالغ شوند، میسر نمیگردد.

از ظهور فناوری امآرآی همراه با افزایش آگاهی نسبت به ام اس دوران خردسالی، در بین نورولوژیستهای بزرگسالان و کودکان و همینطور متخصصان اطفال، این امکان را فراهم کرده تا تشخیص ام اسی خردسالان، زودتر از گذشته امکانپذیر باشد. اگرچه اطلاعات مربوط به این نوع بچهها به تدریج و در طول زمان حاصل می شود، اما به هرحال میحواهیم رادر جریار امور قرار دھیم

*همچنان که این موضوع در مورد بزرگسالان هم صدق می کند، کسی نمیداند چرا یک بچه مبتلا به ام اس می شود ولی بچه ی دیگر مبتلا نمیشود. به طورکلی، تصور میشود فردی که دارای پیش زمینههای ژنتی خاصی است، اگر در معرض تماس با برخی عوامل اغازگر محیطی در پیش از دوره ی نوجوانی قرار بگیرد، این موضوع باعث میشود تا بیماری ام اسی در وی به وقوع بپیوندد پزشکان هنوز نمیدانند عامل آغازگر چیست، یا چه چیزی باعث می شود بیماری در بعضی بچه ها فعال شود یا زودتر ظاهر گردد.

به هرحال، ما به شما و همینطور فرزندتان اطمینان می دهیم که هیچ کدامتان در به وجود آمدن این بیماری، نقشی نداشته اید نمی شود پیش بینی کرد که ام اس فرزندتان به چه نحوی پیشرفت خواهد کرد. اما پزشکان میدانند که اکثر مبتلایان به ام اس قادر به راه رفتن خواهند بود، اگرچه ممکن است برای این کار نیاز به عصایا یک وسیله ی کمک حرکتی دیگری پیدا کنند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد