دانستنی هایی در باره درمان انواع بیماریها در طب سنتی  


دانستنی هایی در باره درمان انواع بیماریها در طب سنتی  

دانستنی هایی در باره درمان انواع بیماریها در طب سنتی  

 

درمان کم شیری مادران

مادران شیرده اگر رژیم انگور بگیرند پر شیر می شوند و اگر خرما هم بخورند پر شیر و شیرشان قوی و غلیظ می شود.بچه هایی که بی قراری و زیاد گریه می کنند و شکم درد و نفخ زیاد دارند روغن مالی شکم و ماساژ آن به مدت نیم ساعت. بچه ای که هنگام خوردن شیراز بغل دهانش شیر میریزد: این، ناشی از بلغم زیاد است و در درمان آن اول باید شیر مادر را گرم بکنیم، که این گرم کردن سه ساعت و نیم طول میک شد و کلی بدن خود بچه را نیز با مالیدن روغن زیتون گرم می کنیم.

 درمان تب

تنقیه، تب را به شدت پایین می آورد و روده را پاک می کند و اگر تنقیه نشد ترکیبی (فلوس + ترنجبین) را جوشانده (۲، ۳ قلی بزند) هم مسهلی و هم تب را پایین می آورد و خاکشیر هم برای درمان تب خوب است.

 درمان سریع برگرداندن شیر مادر توسط نوزاد

مالیدن روغن کنجد روی ملاج سر و معده طفلی و خوردن گرمی جات توسط مادر.

درمان تب عفونی یا ناشناخته

سیاه دانه (۳ تا ۲۱ دانه). اگر طفل باشد روغن سیاهدانه می دهیم (۱ تا ۳ قطره) واگر خوب نشد فاصله مصرف را کم میکنیم، (هر ۴ ساعت) و بهترین خوراکی سیب است بعد از کاسنی و بید و پاشویه با اب سرد.

درمان عفونت بدن

سوپ جو با گشنیز زیاد برای درمان عفونت کودکان بسیار نافع است و ترکیب عسل + آبلیموی تازه + آب، بسیار خوب است و پوره سیب + گلاب برای بچه ای که بدنش در معرض بیماری است بسیار سودمند است. اگر عفونت، کلی بدن بچه را گرفت ابن سینا میگوید دور مقعد بچه را سه تا زالو بگذارید.طریقه مصرف همیشه ازسیب آب سیب را بگیرید و بجوشانید وقتی که به اشباع رسید آنرا در یخچال نگه دارید و صبح دارد و خونساز هم هست، آنهایی که کم خونی دارند، پوره سیب را رنده کرده و همراه با عسل مصرف کنید

 درمان سرخک

-انجام حجامت عام -تقویت سیستم ایمنی و افزایش قد بچه -پشت بچه را با روغن های گرم چرب می کنیم و جلوی آفتاب نیم ساعت قرار میدهیم. ماساژ زیر پای کودک با روغن ها تمام سیستم بچه را فعال می کند و کودک بعداً بیماری نمیگیرد، (هر روز)

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد