دانستنی هایی در مورد ام اس


دانستنی هایی در مورد ام اس

دانستنی هایی در مورد ام اس

 

برای ارتقای ارتباطات خود لازم است شناخت بیشتری از بیماری تان داشته باشید. این بدان معنی نیست که بهترین کارشناسی جهانی ام اس شوید، اما لازم است برای گرفتن تصمیمات عاقلانه و به جا، به اندازه ی کافی در مورد این بیماری آگاهی داشته باشید. خیلی از این تصمیمات بر زندگی تمام اعضای خانواده تأثیر خواهد داشت؛

بنابراین مهم است که بتوانید در موردشان با دیگران صحبت کنید و نظرات خود را بی پرده در اختیارشان قرار دهید. به نظر ما، دانستن نحوهی بیان و برقراری ارتباط، بهترین راهی است که می تواند مانع بروز سوءتفاهم و رنجش شده و از بیان جملاتی از قبیل «خلاصه از ما گفتن بود!» در انتهای گفتگوها جلوگیری میکند. چون افراد مایلند اطلاعاتشان را به روشهای متفاوتی کسب کنند، در اینجا به فهرستی از منابع توجه کنید:

* مطالب خواندنی: مطالب چاپی در این زمینه حائز اهمیت است، زیرا میتوانید آنها را همراه خود داشته باشید و هروقت خواستید، مطالعه کنید. کتابهای مناسب تمام سنین، تقریباً در هر کتابفروشی یا کتابخانهای در دسترس است.

* برنامه های آنلاین: این گونه برنامه ها جذاب است، زیرا میتوانید ۲۴ ساعته و در هفت روز هفته بدان ها مراجعه کنید و مجبور نیستید به خاطر آنها

خیلی معاشرتی باشید. برنامه های آنلاین برای آن دسته از شما که دلتان نمیخواهد ام استان را برای دیگران برملا کنید، یا افراد دیگری را که به ام اس مبتلا هستند ببینید، بهترین مرجع است. خیلی از تولیدکنندگان برنامه های زنده: این برنامه ها بهترین گزینه برای کسانی است که مایل به داشتن روابط فردی هستند.

می توانید سخنران را ببینید و سؤالات خود را دست به نقد از او بپرسید، با دیگر مبتلایان به ام اسی ملاقات کنید و خاطرهها و نکاتی را ردوبدل کنید و با گروههای جدیدی از افراد آشنا شوید. اگرچه ممکن است برای ملاقات با کسانی که ام اسشان بدتر، بهتر یا به طور کلی متفاوت از شماست، تمایلی نداشته باشید، اما به خاطر داشته باشید که برای بسیاری از مردم، آگاهی یافتن از وضعیت سایر مبتلایان با علایم متفاوت، می تواند واقعا دلگرم کننده باشد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد