دانستنی هایی در مورد شروع درد زایمان


دانستنی هایی در مورد شروع درد زایمان

دانستنی هایی در مورد شروع درد زایمان

 

 اغلب حین شروع درد، ممکن است سر در محل ۴- یا ۵- باشد (نسبتا زیاد است . گاهی اوقات شناور نیز گفته می شود، زیرا سر جنین هنوز در کیسه ی آب شناور است). زایمان تا زمانی که سر تا ۵+ پایین بیاید، زمانی که وضع حمل شروع می شود، ادامه می یابد. اگر سر بچه قبل از درد زایمان داخل تنگهی بالایی لگن شده باشد، به احتمال زیاد، زایمان طبیعی انجام می دهید، گرچه هیچ تضمینی وجود ندارد.

همین طور، گرچه وضعیت سر در حالت شناور (داخل تنگه ی لگن قرار نگرفته باشد) آرزوی هر متخصص زایمانی نیست، به این معنا نیست که نتوانید زایمانی کاملا طبیعی داشته باشید. در صورتی که فرزند دوم یا بیشتر خود را به دنیا می آورید، ممکن است سر بچه تا زمان مرحله ی کامل درد، داخل لگن قرار نگیرد.

 زنان باردار در معرض همان بثورات پوستی ای هستند که زنان غیرباردار به آن مبتلا می ش وند. به هرحال، یک نوع از بثورات پوستی مختص بارداری است که به آن پاپولهای کهیری خارش دار بارداری، یا PUPP گفته می شود. این بیماری به نظر وحشتناک می رسد، ولی در واقع بیشتر یک مزاحم است تا هر چیز دیگر؛ زیرا موجب خارش شدید می شود.

این مورد اغلب در بارداری اول و در خانم هایی که دوقلو یا بیشتر باردارند بروز می کند (هرچه تعداد جنینها بیشتر باشد، احتمال بروز آن بیشتر می شود). PUPP در اواخر دوران بارداری بروز می کند و مشخصه ی آن کهیرها یا لکه های قرمز رنگی است که ابتدا در ترک های روی ش کم شما ظاهر می شود. این لکهها می تواند بر نقاط دیگر شکم، پاها، دستها، قفسه ی سینه، و پشت شما پخش شود.

تقریبا هرگز بر روی صورت پخش نمی شود. (خدا را شکر که کمی عنایت دارد). خبر خوش این است که بیماری خطری برای بچه ندارد. ولی اگر با این بثورات مواجه شوید، ممکن است دکتر شما توصیه به انجام چند آزمایش خونی بدهد تا مطمئن شوید بیماری دیگری ندارید که با خارش مربوط باشد. تنها راه قطعی برای از بین بردن PUPP، زایمان است. بعضی از خانم ها به ما می گویند خارش ظرف چند ساعت پس از زایمان از بین می رود. اگر چند هفته ای تا زایمان باقی مانده است .


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد