دانستنی هایی در مورد مزایای زایمان طبیعی نسبت به زایمان سزارین


دانستنی هایی در مورد مزایای زایمان طبیعی نسبت به زایمان سزارین

دانستنی هایی در مورد مزایای زایمان طبیعی نسبت به زایمان سزارین

مزایای زایمان طبیعی

- در زایمان نیازی به جراحی، بیهوشی نیست. مدت زمان استراحت و بستری بودن و شروع فعالیت در زایمان طبیعی سریع تر صورت میگیرد. در زایمان طبیعی مادر در امر شیردهی موفق تر است و از همان لحظه ابتدای تولد رابطه عاطفی بین مادر و نوزاد برقرار می شود. نظر اقتصادی زایمان طبیعی به نفع خانواده است.

- تناسب اندام با انجام ورزش های مناسب سریع تر بدست می آید. در برخی موارد پزشک تصمیم می گیرد زایمان را به صورت سزارین انجام می شود

عواملی مثل: تنگ بودن لگن، چندقلویی، درشت بودن جنین، قرار گیری جنین از پا، برخی بیماری های مادر و ... در این موارد سزارین بر زایمان طبیعی ارجح میباشد.

در سزارین با دو روش فرد را بیهوش می کنند. بیهوشی عمومی و بیهوشی اسپاینال (بی حسی ناحیه ای بوسیله تزریق دارو در کمر). در سزارین چند لایه از شکم باز می شود و سپس بخیه خورده و بسته میشود که همین موضوع برتری زایمان طبیعی را به سزارین نشان میدهد. در زایمان طبیعی شکم اول و دوم تقریباً تمام خانم ها پزشک قسمت پایین واژن را باز کرده تا خروج جنین آسان تر صورت گیرد و فشار سر جنین باعث پارگینامنظم این ناحیه نشود و سپس آن را بخیه میزند. این عمل را اپی زیباتومی می گویند. این عمل کوچک باعث میشود که از شلی عضلات این ناحیه پس از زایمان جلوگیری شود و شکل ظاهر ناحیه تناسلی به همان صورت اولیه حفظ شود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد